ČlánkyMagazínZdravie

S letom prichádzajú aj melóny, ktoré pomôžu vášmu zdraviu

Vodný melón je považovaný za hustú živinu, ktorá poskytuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a minimum kalórií. Melón sa stal synonymom leta a obľúbených piknikov.

Zdravotné prínosy melónu

Konzumácia ovocia a zeleniny všetkých druhov bola dlho spájaná so zníženým rizikom mnohých zdravotných problémov. Rastúca spotreba rastlinných potravín ako je napr. aj  melón znižuje hmotnosť, riziko obezity, cukrovky, srdcových chorôb, podporuje zdravú pleť i vlasy a zvyšuje energiu.

Prevencia astmy

Riziká pre rozvoj astmy sú nižšie u ľudí, ktorí konzumujú veľké množstvo určitých živín. Jedna z týchto živín je vitamín C, nájdený v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, vrátane melónu.

Trávenie

Melón obsahuje množstvo vody a vlákniny, a tak pomáha predchádzať zápche a podporuje pravidelnosť vyprázdňovania.

girl-1461619_640Hydratácia

Melón sa skladá z 92 % vody a je plný dôležitých elektrolytov. Vodný melón by sme mali mať po ruke počas horúcich letných mesiacov, aby sme zabránili dehydratácii.

Zápal

Cholín je veľmi dôležitou všestrannou živinou vodného melóna, ktorá pomáha pohybu svalov či pamäti. Cholín pomáha udržiavať štruktúru bunkových membrán a pomáha pri prenose nervových impulzov.

Bolesť svalov

Melón a melónová šťava znižujú bolesti svalov a skrátia dobu zotavenia po výkone u športovcov.

Koža a vlasy

Melón je tiež skvelý pre vašu pokožku, pretože obsahuje vitamín A, živiny potrebné k produkcii mazu, ktorý udržuje vlasy hydratované. Vitamín A je tiež nevyhnutný pre rast všetkých telesných tkanív, vrátane kože a vlasov. Je tiež potrebný dostatočný príjem vitamínu C pre údržbu kolagénu, ktorý poskytuje štruktúru pokožky a vlasov. Melón prispieva k celkovej  hydratácii, ktorá je nevyhnutná pre  zdravý vzhľad pokožky a vlasov.

Zdroj: medicalnewstoday.com
Foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *