Nazjedenie.sk

Kuchyňa snov podľa Feng-shui

Kuchyňa je miestom, kde väčšina z nás trávi najviac času, pretože jesť musí každý z nás! A nielen to! Je to priestor, kde ide láska cez žalúdok, kde sa vytvárajú pokrmy pre našich najbližších, miesto, kde sa pri slávnostnom nedeľnom obede stretne konečne po týždni plnom povinností celá rodina a užíva si jeden druhého. Kuchyňa je skrátka svätyňa každej domácej gazdinky alebo muža, ktorý varenie nepovažuje za povinnosť, ale robí to rád. Viete však, že rozloženie nábytku a doplnkov vie vplývať na celkovú atmosféru nielen kuchyne, ale každej jednej miestnosti vo vašom dome? Umenie Feng-shui vám ukáže, ako urobiť z vašej kuchyne miesto, kde sa spoja pozitívne energie a vibrácie.

 Náš svet je zložený z energie a zo 4 hlavných živlov, ktoré musia byť v homeostáze, teda v rovnováhe. Voda, zem, vietor a oheň. Energia prúdi všade okolo nás v podobe malých čiastočiek. Aj naše myšlienky majú energiu. Náš mozog má náboj a aj srdce funguje na základe elektrického výboja. Všetko okolo nás nejakým spôsobom kmitá v priestore a má svoju štruktúru.feng-shui-1516582_1280

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste prišli na návštevu do známeho, alebo celkom cudzieho prostredia a niečo vám tam vadilo. Nebola to ani tak nepríjemná domáca pani, chlpy na sedačke od domáceho miláčika ani zápach po cigaretách, ale bol to pocit z daného priestoru. Jediné, čo vám tu chodilo po rozume, bolo to, ako sa čím skôr dvihnúť a utiecť preč. Niečo vo vašom podvedomí vám našepkávalo, že daný priestor nie je pozitívne nabitý, je tam zlá atmosféra, máte zlý pocit, úzkosť, niekedy až strach.

Naopak sa vám určite tiež stalo, že ste sa cítili v danom priestore úžasne, pohodlne, skrátka ako doma. Boli ste usmiati, vyrovnaní a tajne ste túžili, aby ste mali doma minimálne takú atmosféru, ako pociťujete tam.

Bolo to zapríčinené tým, že usporiadanie miestnosti bolo v súlade s Feng-shui, inak pomenovaným aj geomantia. Hlavnou úlohou tohto starého čínskeho umenia je využiť energiu, ktorá sa šíri prostredím, vo svoj prospech. Je to v postate veda, ktorá nás všetkých učí, ako vniesť do svojho života a vzťahov harmóniu, pokoj a pokoru a vážiť si každý jeden deň. Úzko spolupracuje aj s architektúrou a interiérovým dizajnom a využíva pre svoje fungovanie spomenuté 4 prírodné elementy.

Feng-shui vo vašej kuchyni

Prvým pravidlom je, aby ste kuchyňu, pokiaľ je to ešte možné, situovali čo najďalej od hlavého vchodu. Vchod do domu je totiž symbolom ruchu, práce, povinností, ktoré máme každý za „dverami“. Je to podstatné, aby ste si uvedomili, že hneď ako sa vrátite z práce, nemusia vaše kroky smerovať do kuchyne, kde vyprázdnite takmer celú chladničku. Ak už máte svoju domácnosť zariadenú nejaký ten pondelok, nezúfajte. Kúpte si do chodby výrazné doplnky, ktoré odlákajú energiu iným smerom. Zaujímavosťou je aj to, že ak sa vaša kuchyňa nachádza oproti obývačke, majitelia domu sa môžu často-krát hádať a mať medzi sebou viac konfliktov.

Ďalšie pravidlá sú:

 

 

 

Ilustračné foto:pixabay.com

Exit mobile version