Nazjedenie.sk

Strach prechádza cez žalúdok. Tvorivé dezerty na Halloween

Oslava Halloweenu je mimoriadne populárna najmä v anglosaských oblastiach, a preto niet divu, že tento sviatok sme na Slovensku spoznali z amerických filmov alebo seriálov. Pomaly sa k nám dostáva aj „aktívne“, a síce naše deti nechodia v noci strašiť pre sladkosti, halloweenske párty sú stále populárnejšie aj v Strednej Európe. Aj u vás sa chystá bosorácka oslava? Tak tieto dezerty sa vám budú veľmi páčiť.

vykrajovacky

Halloween sa oslavuje 31. októbra. Je jedno, či ste zástancom tohto sviatku alebo nie, nasledovné recepty môžu byť minimálne výbornou aktivitou na jesenné večery plné sladkého experimentovania. Aby to bolo autentické, oblečte si čarodejnícky plášť a vyzdobte svoju kuchyňu. Ak sa necháte inšpirovať ponukou heliumking.sk, pravdepodobne neodoláte ani myšlienke veselo-strašidelného halloweenského žúru v kostýmoch.

Oko na vandrovke

Ingrediencie:

Postup:

Maliny uvarte s cukrom a 3 polievkovými lyžicami vody. Takto získanú zmes rozmixujte a rovnomerne premiešajte, aby v nej nezostali ani tie najmenšie semiačka.

Plátky želatíny namočte do studenej vody. Medzitým jogurt poriadne premiešajte s vanilkovým cukrom a práškovým cukrom, následne primiešajte aj vyšľahanú smotanu.

Vráťte sa k želatíne, plátky sa teraz majú rozpustiť pri nízkej teplote. Želatínu zmiešajte s jogurtovým základom.

Dajte do jednej malej misky fóliu (o jej rozmere sa rozhodnite podľa toho, akej veľkosti by mali byť vaše strašidelné oči na vandrovke) a následne do nej naberte tekuté očné bielko, teda hotovú jogurtovú zmes. Polohotové oko odložte na pár hodín do chladničky.

Predtým ako vyklopíte stuhnutý jogurt z misky, oku pripravte krvavý základ z malinovej omáčky. Na ňom bude ležať bielko. Na jeho vrch umiestnite plátok kivi a ten môžete ozdobiť čokoládovou bodkou. Vaše oko môže pôsobiť ešte nechutnejšie, ak ho vydekorujete „žilkami“, čiže nakreslíte malinové prúžky pomocou tenkého špáradla.

Draculov punč

Ingrediencie:

Postup:

Višňovú šťavu, pomarančovú kôru, čili, škoricu, klinčeky a zázvor dajte do jedného veľkého hrnca. Povarte túto zmes 5 minút a potom odstavte zo sporáku. Tento upírsky mok nechajte vychladnúť a potom ho odložte do chladničky aspoň na 4 hodiny. Ale čím dlhšie ho necháte odpočívať pri nízkej teplote, tým budú chute intenzívnejšie.

Radi by sme poznamenali, že predchádzajúci jednoduchý postup modifikujte podľa toho, či Draculov punč bude desivým nápojom detskej párty alebo ho pripravujete pre dospelých. V prípade malých detských jazýčkov buďte opatrní s čili, ale môžete túto prísadu aj pokojne vynechať. 

Vráťme sa teraz „do chladničky“. Po minimálne 4 hodinách vyberte višňový nápoj, prelejte ho do džbánu. Servírujte na tácni s pohármi s gumenými zubami alebo cukríkovou protézou na spodku.

Čarodejnícke prsty

Ingrediencie:

Postup:

Zmiešajte múku, maslo, mleté ​​mandle, cukor a vajcia. Vznikne vám cesto, z ktorého ľahko vyformujete približne 2 cm hrubé a 10 cm dlhé prsty, teda, zatiaľ iba surové a neškodné tyčinky.

Pustite sa do ich veľkolepej výzdoby: nožíkom na nich nakreslite ryhy, v ich strede vyformujte hrčky a celé plátky mandlí budú slúžiť ako nechty – ktoré by samozrejme mali byť špinavé ako úmysly zlého čarodejníka.

Keď ste spokojní so svojou sochárskou tvorbou, prsty môžete upiecť vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C. Pred servírovaním nezabudnite na manikúru: nechty „nalakujte“ rozpustenou čokoládou alebo červeným lekvárom.

Dezerty pre lenivých

Ingrediencie:

Postup:

Nakrájajte ovocie, tieto plátky budú slúžiť ako malé strašidlá. Vyčarujte im hrôzu na tváre s čokoládou. Obrovskou pomocou budú pre vás cukrárske pomôcky zo stránky Cookito.sk, ktoré zobudia tvorivosť aj v tých najmenej tvorivých kuchyniach.

Zdroj: copomoze.sk

Zdroj fotiek: freepik.com

Exit mobile version