Nazjedenie.sk

Akú zeleninu vypestujete aj v byte?

Chcete jesť zdravšie? Vypestujte si zeleninu doma na balkóne! Jediné, čo budete potrebovať, je voda, pôda, kvetináč, slnečné svetlo no a samozrejme semiačka.

carrots-1508847_1280Tekvice a cukiny sú na pestovanie najmenej náročné. Potrebujú len dostatok svetla a tepla. Počkajte teda, kým sa dostatočne oteplí a umiestnite kvetináč napríklad na parapet vo vnútri bytu. Zasaďte do zeminy zopár semiačok a pravidelne polievajte.

Hrášok a fazuľu si môžete doma ľahko vypestovať na tienistom mieste. Táto zelenina ale potrebuje kvalitnú a hlbokú pôdu, tyč a dostatok vlahy.

Mrkva si nevyžaduje veľa vody, ani tepla a dokonca ani starostlivosti. Potrebuje iba studenémiesto pre svoj rast.

Nenáročné plodiny sú aj cibuľa, repa či šalát

Zmenšená zelenina

O paradajkách sa hovorí, že sa pestujú ťažko. Záleží však od druhu. Najlepšie sú Mini paradajky. Potrebujú bohatú pôdu, dostatok slnka a vody, podpery a sadenice, ktoré vsadíme do závesných nádob. V prvej fáze ich pestujte v izbe blízko pri okne, a keď sa oteplí, presuňte ich na balkón, pretože tam naberú na objeme.

Pestovať mini papričky je skvelý nápad pre milovníkov pálivej maxickej kuchyne. Potrebujú opäť iba kvetináč, vodu, pôdu, svetlo a hlavne dostatok živín, aby obsahovali potrebné množstvo vitamínov A, B, C, D a E.

Mini uhorky vyžadujú predovšetkým dostatok svetla a pokojné bezvetrie, pretože prievan im nerobí dobre.

Mini baklažán sa dá pestovať v byte na parapete. Potrebuje k svojmu životu svetlo a teplo. Táto zelenina obsahuje veľké množstvo sodíka a kyseliny listovej, ktorá pomáha pri tvorbe krvi.

Bylinky

Medzi najjednoduchšie vypestovateľné byliny patria mäta, oregano, rozmarín a bazalka. Je potrebné ich dostatočne polievať a zasadiť na slnečné miesto. Majú viacnásobné využitie: naštartujú antioxidačné procesy, posilňujú imunitu a skvelo dochutia akékoľvek jedlo.

Foto: pixabay.com

Exit mobile version