4 chyby v pitnom režime, ktorých sa dopúšťate počas zimy

Mnohí ľudia nedodržiavajú pravidelný a vhodný pitný režim. A to najmä počas zimy, kedy je teplota nižšia a pocit smädu menej nástojčivý. Tu sú 4 chyby, ktorých sa mnohí v pitnom režime dopúšťajú a zároveň aj jednoduché tipy, ako ich okamžite odstrániť.

1. Zabúdate vypiť 2,5 litra vody denne

Mnohí ľudia si počas zimy neuvedomujú, že potrebujú vypiť aspoň 2,5 litra vody denne. Je to pochopiteľné – počas zimy je pocit smädu menej intenzívny ako v lete, kedy panujú horúčavy. V zime si počas dňa často doprajú len pohár teplého čaju, ale to nestačí. Telo aj počas zimy potrebuje dodať svoju dávku vody a zároveň minerálnych látok.

TIP: Aby ste svoj organizmus počas zimy nadmerne nevysušovali, otvorte si v práci, ale aj doma minerálnu vodu Budiš, ktorá je vhodná na denné pitie. Vášmu telu dodá nielen potrebné tekutiny, ale aj dôležité minerály ako horčík, draslík, či vápnik. Ďalšou dobrou voľbou, ako nezabudnúť piť, je dať si malú fľašu aj do auta alebo kabelky. Skrátka mať minerálku na miestach, kde počas dňa trávite najviac času.

2. Nepijete tekutiny už od rána

Ak začnete piť vodu až poobede, tak ste od rána smädní, čo je obrovská chyba. Ideálne je začať deň pohárom tichej minerálnej vody, ktorá bublinkami nepodráždi vaše hrdlo a zároveň po výdatnom spánku dodá energiu a minerálne látky.

TIP: Pripravte si večer pred spaním veľký pohár minerálnej vody na jedálenský stôl, prípadne kuchynskú linku. Bude vás tam čakať ako prvá príjemná vec po tom, čo sa prebudíte do nového dňa.

3. Nepijete ak nemáte smäd

Ak pijete len vtedy, keď cítite smäd, je to zlé znamenie. Pocit smädu totiž prichádza až vtedy, keď telo dáva jasne najavo, že nutne potrebuje vodu. Nenechajte ho preto viac žobroniť o tekutiny! Tie nevyhnutne potrebuje na svoje fungovanie počas celého dňa.

TIP: Ideálne je, keď počas dňa ani raz nepocítite smäd. Vtedy viete, že telo má dostatok tekutín a je hydratované.

4. Pijete kávu a žiadnu vodu

Stretávame sa s tým často – mnohí ľudia, ktorí pijú veľa kávy, nemajú potrebu piť vodu. Ide však o veľký omyl. Kvalitná káva je síce skvelá a obzvlášť v zime užitočná tekutina, ktorá zahreje a doplní energiu. Zároveň však organizmus dehydratuje.

TIP:

Ku káve si objednajte fľašu minerálnej vody. Po vychutnaní si kávy doplníte minerálnou vodou potrebné tekutiny a zároveň aj minerálne látky.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *