4 trnavské kaviarne, ktoré stoja za návštevu

Západoslovenské krajské mesto Trnava je nastarším kráľovským mestom na Slovensku. Zároveň je aj miestom, ktoré ponúka zážitky pre všetkých milovníkov kávy. Kam sa vybrať tráviť pohodové chvíle s priateľmi alebo aj pracovať?

Synagóga café

Táto kaviareň patrí jednoznačne medzi top z hľadiska miesta. Nachádza sa na Haulíkovej 2 v zrekonštruovanej trnavskej synagóge, ktorá v roku 2010 získala ocenenie Najkrajšia zrekonštruovaná sakrálna stavba na Slovensku.

Synagóga café je zároveň aj priestorom pre rôzne eventy.

Leháro

Leháro na Františkánskej 18 si je verné svojmu menu. Ponúka pohodové, skoro až domácky útulné prostredie. Pokoju v prevádzke napomáha aj to, že je mimo centra Trnavy.

Thalmeiner

Kaviareň na Trojičnom námestí v centre dýcha, podobne ako Synagóga café, históriou. Je zariadená v štýle prvej republiky. Patrí medzi obľúbené podniky s dobrou kávou aj obsluhou.

Bábovka

Malú kaviareň nájdete na Divadelnej ulici. Výnimočná je predovšetkým domácimi bábovkami, na ktoré sa špecializuje. Nenájdete ich len v ponuke, ale aj všade v interiéri – steny zdobia bábovkové formy, ktoré nájdete aj ako lustre.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *