ČlánkyMagazínPR články a tlačové správyZaujímavosti a nápady

Ako si vybrať správny chladiaci stôl?

Chladiaci stôl patrí medzi povinnú výbavu každej kuchyne. Na trhu nájdeme množstvo variantov, a preto sa v tomto článku zameriame hlavne na parametre, na ktoré si treba dávať pozor pri výbere.

V prvom rade je to rozmer stola. Ten musíte vždy prispôsobiť vašim možnostiam. Väčšinou sa predávajú menšie stoly, s rozmermi približne 1 meter. No tieto stoly často ponúkajú zmenšenú pracovnú plochu, a teda nesplnia úplne svoju podstatu. Vždy odporúčame poobzerať sa po stoloch s väčšími rozmermi, pretože sú praktickejšie. Niektoré z nich dokonca ponúkajú aj zabudovaný drez, ktorý určite využijete. Tieto varianty sú však aj o niečo drahšie, takže to záleží aj od vášho rozpočtu. No ak si zakúpite chladiaci stôl s väčšími rozmermi a zabudovaným drezom, tak nebudete potrebovať ďalší klasický stôl na prípravu a drez. Preto je dobré zvážiť aj túto možnosť, a máte tak šancu vyriešiť dve veci naraz.  

Čo sa týka materiálu, tak najčastejšie sa stretávame s modelmi z nehrdzavejúcej ocele. Sú výbornou voľbou, pretože vydržia podstatne dlhšie než klasický stôl, a ich odolnosť je značne vyššia. Pozor však na niektoré stoly, ktoré sú len pozinkované alebo inak povrchovo upravené, lebo tieto vám môžu časom začať hrdzavieť, a vy si budete musieť zadovážiť nový stôl.

Pri výbere stolu je to podobné, ako keď si vyberáte pizza pec. Nie je dôležité ako vyzerá, ale ako spĺňa svoj účel.  Môžeme si to všimnúť už na detailoch, akými sú napríklad rúčky na otváracích dvierkach. Sú ľahko uchopiteľné a prístupné? Nehrozí tam riziko poškodenia kvôli tomu, že moc vytŕčajú, alebo majú neergonomický tvar? Týmito otázkami si viete ľahko odpovedať, či je stôl pre vás vhodný. Taktiež samotné zatváranie dverí tu hrá svoju rolu. Niektoré verzie ponúkajú možnosť automatického zatvárania, čo je výborná funkcia, pretože občas sa môže stať, že v návale povinností zabudnete zatvoriť dvierka, a mechanika bude chladiť „do prázdna“.

Dobre je si tiež zvážiť vnútorný úložný priestor. Bude vám stačiť jeho hĺbka a výška? V dnešnej dobe už väčšina modelov ponúka modifikovateľný úložný priestor, pomocou ktorého si viete vždy sami nastaviť výšku, a počet jednotlivých poličiek. Okrem možnosti nastavenia rozmerov podľa potreby, sa často stretávame aj so zaoblenými vnútornými rohmi, ktoré sú výborným pomocníkom pri čistení stola. Pokiaľ by hrany neboli zaoblené, nečistoty by ostávali v rohoch, a ich odstránenie by bolo náročnejšie.

V neposlednom rade si skontrolujte technické parametre. Hlavne výkonnosť chladiaceho systému a funkcie ktoré ponúka. Pretože sa môže stať, že budete potrebovať niečo zmraziť a zistíte, že minimálna možná teplota je 2 °C. Okrem výkonnosti sa zamerajte aj na spotrebu elektrickej energie, nakoľko stôl bude nepretržite zapnutý.

Veríme, že vám tento článok pomohol trochu objasniť na čo všetko si máte dať pozor, a držíme vám palce pri výbere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *