Ako vybrať domácu pekáreň

Domáca pekáreň je veľmi obľúbeným kuchynským spotrebičom, ktorý sa nachádza v mnohých domácnostiach. Niet divu, keďže čerstvosť a chuť doma upečeného pečiva sa nedá len tak nahradiť tým kupovaným.

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, na ktoré parametre je dobré sa pri výbere domácej pekárne zamerať. Okrem toho sa dozviete niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým si budete vedieť vybrať kvalitnú domácu pekáreň.

Dôležité parametre pri výbere domácej pekárne

Každý model domácej pekárne sa líši hlavne svojimi parametrami a funkciami. Medzi dôležité parametre, ktoré si treba všímať pri výbere domácej pekárne patria nasledujúce:

  • Vnútorná kapacita nádoby na pečenie – jedná sa o parameter, ktorý udáva, koľko cesta (respektíve hmoty) je možné v danej domácej pekárni spracovávať. Na výber je kapacita od 400 gramov až do 1 800 gramov.
  • Počet hákov na miesenie – domáca pekáreň môže byť vybavený jedným, dvoma alebo až štyrmi hákmi na miesenie. Na pečenie chleba stačí aj jeden hák, ale ak chcete tento spotrebič využívať aj na prípravu cesta, v takom prípade si zvoľte model s väčším počtom hákov.
  • Hlučnosť – pokiaľ chcete domácu pekáreň používať cez noc, oplatí sa investovať do modelu, ktorého kapacita je pod 40 dB. V takom prípade bude prevádzka tichšia, ako v prípade modelov s kapacitou na 50 dB.
  • Hmotnosť – ak chcete mať domácu pekáreň na jednom mieste, môžete si zaobstarať aj ťažší model, pokiaľ ju však chcete po dopečení umyť a schovať, v takom prípade sa zamerajte na domácu pekáreň s nižšou hmotnosťou. Na našom trhu sa nachádzajú domáce pekárne s hmotnosťou od 4 až do 10 kg.
domácu pekáreň

Užitočné tipy, ako vybrať domácu pekáreň

1.   Vyberajte domáce pekárne od overených výrobcov, ktoré majú vo svojom sortimente niekoľko druhov domácich pekární.

2.   Pred výberom si ujasnite, na čo všetko budete domácu pekáreň používať – iba na pečenie chleba alebo aj iného pečiva, prípadne na miesenie cesta.

3.   Dôležité je ujasniť si, pre koľko ľudí chcete v domácej pekárni piecť – podľa toho si treba zvoliť správny objem nádoby na pečenie.

4.   Pri výbere domácej pekárne sa zamerajte na dôležité parametre. Medzi ne patrí napríklad vnútorná kapacita nádoby na pečenie, programy a funkcie, počet hákov na miesenie a ďalšie.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *