PR články a tlačové správy

Exotické krásky, ktoré lákajú na pohľad

Predstavte si toto – prechádzate sa po ulici a narazíte na krásne športové auto, ktoré ste nikdy predtým nevideli. Jeho tvar a dizajn sú úplne odlišné od bežných áut, ktoré denne stretávate na cestách. Je to ako keby ste videli jednorožca v lese plnom obyčajných koní. Áno, práve ste natrafili na exotický automobil z dovozu.

V tejto časti nášho blogu sa pozrieme na niektoré z najdrahších športových áut z dovozu, ktoré sú momentálne dostupné na svetovom trhu. Prejdeme si ich technické parametre, výkon a samozrejme aj cenu. Takže zapnite bezpečnostné pásy a pripravte sa na jazdu plnú adrenalínu a luxusu.

1. Bugatti Chiron: Kráľ rýchlosti

Keď hovoríme o najdrahších športových autách z dovozu, nemôžeme vynechať Bugatti Chiron. Toto francúzske auto je aktuálnym držiteľom titulu „najrýchlejšie sériovo vyrábané auto“ s maximálnou rýchlosťou 490 km/h! Chiron je poháňaný 8,0-litrovým quad-turbocharged W16 motorom s výkonom neuveriteľných 1 500 koní. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosahuje za neuveriteľných 2,4 sekundy. Cena tejto rýchlostnej legendy sa pohybuje okolo 3 miliónov dolárov.

2. Lamborghini Veneno: Diabol na štyroch kolesách

Lamborghini je značka, ktorá sa stala synonymom pre luxus a extrémne výkony. Veneno nie je výnimkou – toto talianske auto bol navrhnuté ako oslava 50. výročia založenia spoločnosti Lamborghini a len tri šťastlivci si ho mohli zakúpiť za cenu okolo 4,5 milióna dolárov! Tento úžasný automobil je poháňaný 6,5-litrovým V12 motorom s výkonom takmer 750 koní a maximálnou rýchlosťou okolo 355 km/h.

3. Koenigsegg Jesko: Švédska precíznosť

Zdroj foto: Pexels.com

Koenigsegg Jesko je novinkou od švédskeho výrobcu áut Koenigsegg. Toto auto je skutočnou technologickou ukážkou – má napríklad prvý sériovo-vyrábaný motor s plochou krivkou (umožňuje stabilnú dodávku výkonu po celom rozsahu otáčok). Jesko je poháňané 5,0-litrovým twin-turbocharged V8 motorom s výkonom 1 280 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h za menej ako 2,5 sekundy. Cena tohto švédskeho zázraku sa pohybuje okolo 3 miliónov dolárov.

4. Pagani Huayra BC: Umelecké dielo na kolesách

Pagani Huayra BC je limitovaná edícia modelu Huayra od talianskeho výrobcu áut Pagani. Toto auto je skutočným zosobnením luxusu a krásy – jeho dizajn bol inšpirovaný vzduchom (Huayra je v jazyku starovekých Andských ľudí boh víchric a vetra) a každé auto bolo ručne vyrobené. Huayra BC má 6,0-litrový twin-turbocharged V12 motor s výkonom viac ako 750 koní a maximálnou rýchlosťou okolo 370 km/h. Cena tejto krásy? Približne 2,8 milióna dolárov.

Tieto štyri autá predstavujú vrchol sveta exotických športových áut z dovozu. Sú to unikátne stroje plné technologických inovácií, luxusu a samozrejme raketového výkonu. Vlastniť jedno z nich je snom mnohých motoristov, ale len málo z nich sa tento sen podarí splniť. Častokrát je aj veľmi náročné zohnať takéto exotické krásky u nás, a preto sa mnohí spoliehajú na dovoz áut z Nemecka, kde sú dostupnejšie. Ak sa predsa len rozhodnete pre dovoz áut zo zahraničia, dajte si záležať na overenom dodávateľovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *