ČlánkyMagazínPR články a tlačové správyZaujímavosti a nápady

Jedálenský stôl pre maximálny komfort: Je lepšie zvoliť okrúhly alebo hranatý dizajn?

Aj keď je kúpa jedálenského stola a stoličiek skôr otázkou osobnej voľby, do úvahy je potrebné vziať aj niekoľko ďalších faktorov. Výber správneho tvaru sa postará o to, že jedálenský stôl bude dokonalou dominantou miestnosti, pričom bude vyhovovať všetkým vaším požiadavkám. Pozrite sa na základné aspekty, ktoré je potrebné zvážiť.

Priestor

Pri otázke, či si zvoliť okrúhly alebo hranatý stôl, hrá veľkú rolu priestor, ktorý máte k dispozícii. Ak máte skôr malú jedáleň alebo kuchyňu, okrúhly stôl bude správnou voľbou. Zaberá omnoho menšiu plochu, ľahko sa zmestí aj do užších častí miestnosti a izba bude aj naďalej pôsobiť priestranne.

Na druhej strane, ak z hľadiska kompozície vašej jedálne potrebujete priestor využiť efektívnejšie, siahnite po hranatých stoloch, ktoré môžete umiestniť tesne k stene.

Tip: Pri voľbe veľkosti stola alebo rozhodovaní sa o jeho umiestnení, nezabúdajte, že si musíte vyhradiť aj priestor na jedálenské stoličky.  

Kapacita

Ďalším faktorom je kapacita, ktorú od stola vyžadujete – v závislosti od členov vašej domácnosti, resp. počtu ľudí, ktorí u vás bežne večerajú. Zatiaľ čo okrúhle stoly majú značne obmedzenú kapacitu, zvyčajne sú určené pre 4 osoby, za hranaté jedálenské stoly sa zmestí podstatne viac ľudí. Okrem toho, ich dostať aj v praktických rozkladateľných variantoch, ktoré si môžete jednoducho prispôsobiť.

Vzhľad

Jedálenský stôl je ústredným bodom v miestnosti, pomocou ktorého jej dokážete dať osobitný charakter. Okrúhly stôl dokáže na prvý pohľad upútať pozornosť a zatieni aj ten najvýraznejší a najoriginálnejší kuchynský obklad. Pôsobí moderne a zároveň vyvoláva väčší pocit intimity, útulnosti a príjemnej rodinnej atmosféry. Hranaté stoly vzbudzujú dojem vznešenosti a pôsobia viac formálne.

Teraz už poznáte najzákladnejšie faktory, ovplyvňujúce výber jedálenského stola. V skutočnosti je ich však ešte omnoho viac. Môžete brať do úvahy napríklad štýl vášho života, sociálne aspekty, bezpečnosť a iné. Koniec koncov, voľba je len na vás.

Zdroj obrázka: All About Space / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *