ČlánkyMagazínPR články a tlačové správyZaujímavosti a nápady

Ochráňte svoje vonkajšie posedenie pred slnkom aj zvedavými pohľadmi

Pobyt na slnku je síce zdravý, viac než hocikde inde tu ale platí pravidlo, že všetkého veľa škodí. Preto by ste ani na záhrade nemali zabúdať na kvalitnú ochranu pred ostrými lúčmi. Nemáme teraz na mysli priamo opaľovací krém (aj keď ten sa určite tiež bude hodiť), ale skôr vhodné tienenie vášho vonkajšieho posedenia. Ktoré vybrať, keď práve neplánujete stavbu zastrešeného altánku alebo terasy? A ako si okrem ochrany pred slnkom zaistiť aj toľko potrebné súkromie?

Cenovo dostupné riešenie pre každé posedenie

Pokiaľ sa nechcete púšťať do budovania zložitejších a tiež o niečo nákladnejších prístreškov, na záhrade vám skvele poslúžia slnečníky alebo tieniace plachty.

Pokiaľ ide o slnečníky, rozlišujeme dva typy – klasické slnečníky s centrálnou tyčou a modelmi s tyčou umiestnenou na jednej strane, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú lampu (tu tiež vzniklo označenie „lampové“). Lampové modely ľahko umiestnite do rohu, aby vám pri sedení pri stole neprekážala tyč ani iná časť slnečníka. Väčšinu slnečníkov navyše môžete ľahko premiestniť kamkoľvek inam po záhrade, čo je ich ďalšia veľká výhoda.

Veľmi obľúbeným riešením sú aj tieniace plachty, ktoré sú k dispozícii v rôznych tvaroch a dizajnoch. Upevňujú sa priamo na steny domu, zábradlia alebo iné konštrukcie – a rovnako ľahko sa potom dajú aj zložiť, očistiť a uskladniť.

Súkromie je dôležité

Na vlastnej záhrade sa často chceme chrániť nielen pred slnkom, ale aj zvedavými zrakmi susedov a okoloidúcich. Ide to pomerne ľahko – a ani nie je nutné hneď stavať vysoký múr. Posedenie môžete od zvyšku záhrady oddeliť napríklad vonkajším paravánom, bočnou markízou alebo drevenou priečkou. Skvele poslúži aj drevený alebo kovový rošt, po ktorom sa môžu „plaziť“ popínavé rastliny. Takéto riešenie vytvorí zaujímavú prírodnú dekoráciu a súčasne poskytne príjemné súkromie – a vy už nikdy nebudete musieť riešiť, či susedov nepohorší, že si vyzlečiete tričko alebo na sebe ešte na poludnie máte pyžamo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *