SimplyRaw – mobilná aplikácia plná zdravých receptov

Raw strava a mobilné technológie. Dva veľké trendy, ktoré v súčasnosti hýbu svetom. Šikovné amatérske kuchárky Aneta Gedeon a Martina Ondrušová sa rozhodli spojiť ich do jedného. Spolu vytvorili jednoduchú a funkčnú aplikáciu SimplyRaw pre všetkých, čo chcú žiť zdravo. Viac o nej nám porozprávali v rozhovore.

Rozhodli ste sa vytvoriť aplikáciu s Raw receptami. Prečo práve tie?

Sme presvedčené, že surová strava, teda strava, ktorú nám poskytuje sama príroda, je najlepší spôsob stravovania pre človeka. Tým, že sa potraviny tepelne nespracúvajú, sú v nich zachované všetky živiny, ktoré naše telo potrebuje.

Raw stravovanie je v súčasnosti veľkým trendom. Má podľa vás miesto aj v budúcnosti?

Myslíme si, že rok čo rok rastie počet priaznivcov raw stravovania. Ľudia sa v dnešnej dobe, plnej rôznych civilizačných chorôb, snažia hľadať spôsob, ako zostať čo najdlhšie zdraví a plní energie. Toto je podľa nás cesta, ako do veľkej miery ovplyvniť svoje zdravie.

Prečo práve aplikácia a nie jednoduchá webová stránka?

Vychádzali sme z vlastnej skúsenosti. Hoci máme obe doma počítač, na surfovanie, mailovanie, aj plánovanie používame skôr smartfón a každodenný život nám uľahčujú práve aplikácie, ktoré často využívame. Predpokladáme, že je to takto u väčšiny ľudí.

Ako aplikácia funguje a čo ponúka?

Nájdete v nej viac ako 180 zdravých a chutných raw receptov, ktoré sú prehľadne usporiadané do 12 kategórií. Recepty obsahujú obrázky, potrebné strojové vybavenie, tipy a jednoduchý a zrozumiteľný postup prípravy. Nie je to len receptová aplikácia. Okrem prehľadu receptov ponúka možnosť naplánovať si týždenný jedálniček, pridať suroviny do nákupného zoznamu a nakupovať podľa neho, vyhľadávať recepty podľa surovín, ktoré sú doma k dispozícii a to všetko v peknom prehľadnom dizajne.

Simply raw recept

Ako vytvárate recepty, ktoré v aplikácii zverejňujete?

Niekde sme potrebovali začať. Inšpiráciou nám boli svetoví vyznávači tejto stravy. Máme za sebou naozaj veľa surfovania po internete. Neskôr sme prispôsobovali recepty podľa našich chutí a dnes si už vieme pripraviť vlastné jedlá.

Budú si do aplikácie môcť pridávať recepty aj samotní užívatelia?

Nie. Aplikácia je napojená na našu facebookovú stránku aj Instagram, kde užívatelia môžu komentovať a klásť otázky. Ak by bola požiadavka na pridanie receptu do aplikácie, s radosťou tak urobíme. Koniec koncov, tých viac ako 180 receptov nie je konečný počet. Plánujeme postupne obohacovať aplikáciu o ďalšie.

K dispozícii je platená aj bezplatná verzia aplikácie. V čom sa líšia a prečo by si ľudia mali chcieť za túto aplikáciu zaplatiť?

Bezplatná verzia aplikácie má plnú funkcionalitu, ale obsahuje iba jeden ukážkový recept z každej kategórie. Týmto sme chceli ľuďom umožniť nahliadnuť do nej a v prípade záujmu im ponúknuť možnosť zakúpiť si plnú verziu SimplyRaw s viac ako 180 receptami.

Momentálne je aplikácia dostupná len pre zariadenia s operačným systém iOS. Prečo? Plánujete aplikáciu sprístupniť aj pre používateľov systému Android alebo Windows?

Keďže obe máme telefóny s operačným systémom iOS, prirodzene bol naším štartovacím bodom práve Apple Store. Chceli sme v prvom rade vytvoriť pomôcku, s ktorou by sme si mohli naplánovať celotýždenný jedálniček a nakupovať podľa neho suroviny. Samozrejme, je to len prvý krok a v súčasnosti už pracujeme aj na sprístupnení aplikácie pre Android. Okrem toho máme v pláne preložiť aplikáciu do viacerých jazykov. Práve máme rozpracovanú anglickú verziu a v budúcnosti plánujeme aj ďalšie jazykové mutácie.

Ďakujem za rozhovor.

Bezplatnú verziu aplikácie SimplyRaw si môžete stiahnuť na itunes.apple.com.
Spoplatnenú verziu nájdete tu: itunes.apple.com/simply-raw.

Simply-raw-týždennĂ˝-jedálniÄŤek-300x533        Simply-raw-obľúbenĂ©-recepty-300x533

 

 

Simply-raw-nákupný-zoznam-300x533

Simply-raw-kategĂłrie-receptov-300x533

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *