ČlánkyMagazínPR články a tlačové správyTop

Ako sa starať o pracovnú obuv v zime, aby vám vydržala aj ďalší rok?

Kúpou kvalitnej zimnej pracovnej obuvi to nekončí. Všetko má svoju životnosť, aj tie najšpičkovejšie topánky. Myslite preto na správnu starostlivosť, vďaka ktorej vám budú slúžiť skutočne dlho. Topánky sa vo vlhkom prostredí či mrazoch zvyknú rýchlejšie opotrebovať. Takto predĺžite ich životnosť.

Impregnácia

Zimná pracovná obuv vyžaduje starostlivosť už od prvého dňa. Napriek tomu, že sú topánky nepremokavé, ošetrite ich impregnačným sprejom, ktorý na nich vytvorí ďalšiu nepremokavú vrstvu a ešte viac podporí ich vodoodolnosť. Vodotesná bariéra odpudzuje kvapaliny i nečistoty. Väčšinu impregnačných sprejov je možné použiť na všetky druhy kože i textílií.

Správne zaviazanie

K rýchlemu opotrebovaniu vedie nesprávne zaväzovanie šnúrok. Ak si ich riadne nezaviažete, vaše členky a chodidlá nebudú dostatočne upevnené, čo bude viesť k deformácii topánky. Podšívka sa rýchlejšie vyšúcha a pokazí sa tvar obuvi.

Pravidelné čistenie

Aj nepremokavá pracovná obuv si zaslúži čistiť. Ak pracujete vo vlhkom prostredí, v blate alebo v mrazoch a na topánky číha posypová soľ, venujte im po práci dostatok starostlivosti. Soľ a blato vysušujú povrch vrchného materiálu, ktorý začne praskať alebo sa časom začne rozpadávať.

Ochrana obuvi

Po vyčistení sa zamerajte aj na ochranu vrchného materiálu. Životnosť kožených topánok predĺžite používaním ochranného krému na kožu. V ideálnom prípade by ste ich mali natierať každú sezónu. Krém ich zhydratuje a zabráni praskaniu.

Uloženie topánok

Pokiaľ vám vnútro topánok navlhlo, dbajte na ich úplné vysušenie. Ale pozor, neumiestňujte ich priamo na alebo pod horúci radiátor, vysoké teploty môžu topánky znehodnotiť. Položte ich trochu ďalej a nechajte ich voľne vyschnúť. Pokiaľ si obujete navlhnutú obuv, vnútro sa stane živnou pôdou pre tvorbu plesní a tiež zápach. Vždy ich poriadne vysušte. To isté platí pred ich uskladnením v krabici alebo botníku.

Zišla by sa vám nová spoľahlivá pracovná obuv? Kliknite na www.ardonsk.sk, kde nájdete širokú ponuku kvalitných topánok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *