ČlánkyMagazínOvocie a zelenina

Jablká, zázračný všeliek

Ako prvý vraj objavil jablko Alexander Veľký, počas hľadania živej vody v Indii. Jablko poznáme aj z príbehu Adama a Evy, ktorí boli kvôli tomuto lahodnému plodu vyhnaní z raja. Existuje ešte množstvo legiend, v ktorých sa nachádza jablko, veď populárnejšie ovocie už hádam neexistuje, ale len málokto vie, ako pozitívne pôsobí na náš organizmus.

Tento zázračný všeliek obsahuje množstvo vitamínov, napríklad A, B12, B6, B2, C, E, K, kyselinu listovú a mnoho ďalších prospešných látok, ktoré sa nachádzajú hlavne v šupke a tesne pod ňou. Jeho zloženie je bohaté na vodu, minerály, ako draslík, vápnik, horčík a množstvo antioxidantov, ktoré znižujú riziko ochorenia na rakovinu.

Jablká dokážu regenerovať organizmus, znižujú cholesterol a cukor v krvi, pomáhajú pri bolestiach hlavy, hnačke a znižujú krvný tlak. Šťava z jabĺk pôsobí pozitívne pri chrípke a kašli. Jablčný ocot zasa pôsobí veľmi priaznivo pri nadváhe a obezite, pretože dokáže spaľovať tuky a potláčať pocit hladu. Najideálnejšie dávkovanie na deň je jedno jablko ráno a večer.

Toto zázračné ovocie je veľmi podceňované, vyskúšajte, čo dokáže.

Autor: dads
Foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *