Pozvánky a reportážeTop

Jedinečná výstava kávy

Od 12. novembra do 9. decembra 2012 sa bude konať výstava s názvom Svet kávy. Udeje sa tak v priestoroch nákupného centra Polus.

Návštevníci sa môžu tešiť na vzácne historické exponáty kávových setov, na kávové šálky z rôznych kútov sveta a taktiež na pomôcky a náradia, ktoré patria k výrobe tohto nápoja. Veľká interaktívna mapa a informačné panely predvedú návštevníkom historické fakty o  putovaní kávy po kontinentoch, ako aj o rozmanitých druhoch kávy, jej špecifických chutiach, či prostrediach, kde sa pestuje. Nebude chýbať ani krátky poučný film, ktorý návštevníkov zavedie do krajín, kde sa káva najviac pestuje.

mlyncek1-600x450

mlyncek-266x300             nadoba-208x300

Pre obdivovateľov tohto produktu sa pripravuje hudobné vystúpenie speváka Lazaro a atraktívny sprievodný program. Milovníkov kávy určite nadchne jej degustácia, ktorej sa zúčastnia aj gestori výstavy Alena Heribanová, Matej Sajfa Cifra a Robo Opatovský.

Podľa povesti kávu objavil pastier oviec v Etiópii. V Európe sa na začiatku využívala aj ako liek a do Ameriky ju prepašoval francúzsky námorník. Jej najväčším producentom a vývozcom je Brazília. Káva je druhá najobchodovanejšia komodita na svete.
Slávnostné otvorenie je naplánované dňa 12. novembra o 16.00 h v priestoroch Hlavnej rotundy v Poluse.

Autor: Michaela Karchová
 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *