PR články a tlačové správy

Ktorý prostriedok zvoliť do umývačky riadu?

Riad už je roztriedený, všetko nachystané. Prichádza čas vložiť čistiaci prostriedok. Ale ktorý? Ponuka je stále širšia, dnes už ani zďaleka nie je v ponuke iba jeden produkt, ale celá ich plejáda. Naše nároky pritom stúpajú. Od čistiaceho prostriedku do umývačky riadu očakávame predovšetkým, že odstráni a rozpustí nečistoty, zabráni usádzaniu vodného kameňa, odstráni škvrny od jedla a nakoniec riad i ochráni. V dnešných časoch navyše zohráva stále väčšiu úlohu i to, či je produkt ekologický. Vyberajte si radšej vždy bezfosfátové čistiace prostriedky. Majú rovnaký účinok ako tie s obsahom fosfátov, no nezaťažujú životné prostredie.

Somat Čistič myčky při plné myčce 3x NEWV tomto okamihu sa naskytá hneď niekoľko možností, po akom prostriedku natiahnuť ruku – sú tu čistiace prostriedky multifunkčné, štandardné a aditíva. Aký je v nich rozdiel?

  • Multifunkčný čistič = všetky funkcie umývania v jednom prostriedku

  • Štandardný čistič = čistiaci prostriedok + soľ + oplachovač

Medzi multifunkčné čističe sa väčšinou radia produkty prémiovej kvality, keďže poskytujú rad funkcií v jednom, predovšetkým funkciu soli a oplachovača. Tie najlepšie značky ponúkajú aj mnohé rozšírené funkcie, ako lesk nerezového riadu, ochrana skla a dekóru alebo funkciu ochrany pred vodným kameňom.

Príkladom tejto kategórie sú napríklad produkty prémiového radu GOLD GOLD 12 Actions, Somat GOLD Gel alebo Somat tablety All in 1.

SOGG NE 600mlMedzi štandardné čističe radíme produkty označované ako Classic – vo formách tabliet, gélu a prášku. Kým multifunkčné produkty disponujú radom funkcií vrátane oplachovača a funkcie soli, štandardné čističe tieto funkcie v sebe nemajú. Pri ich používaní je preto nutné pridať do umývačky aj aditíva, a teda použiť soľ a oplachovač. Iba tak bude výsledok dokonalý.

Vyskúšajte napríklad kombináciu: čistič Somat Classic (tablety, prášok alebo gél) a k tomu voľte aditíva, ako: Somat soľ, Somat oplachovač, Somat intenzívny tekutý čistič umývačky, Somat čistič umývačky v tabletách alebo Somat Deo Duo-Perls deodorant do umývačky riadu.

Dajte si ale pozor, ak máte doma veľmi tvrdú vodu (nad 21 ° dH). Vtedy by ste mali pridávať soľ a oplachovač dokonca aj k multifunkčným čističom. O tom, ako tvrdú vodu doma máte, zistíte bezplatne vo vodárni v mieste vášho bydliska. 20

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *