Ľadový čaj z černíc

Sužujú nás horúce dni a odvšadiaľ počúvame, ako dodržiavať pitný režim. Ak už máte z čistej vody plávajúci žalúdok, skúste si pripraviť tento netradičný ľadový čaj z černíc.

Černice – malé bobuľové ovocie, plné sladkosti, ale aj kyslosti práve teraz dozrieva. Sú bohaté na vitamín C a predovšetkým dodávajú telu a červeným krvinkám dôležité železo. Černice, či už čerstvé alebo zavárané sa používajú pri znižovaní vysokej horúčky. Mrazené sú výborné do koláčov v zime, ak si budete chcieť pripomenúť vôňu leta. Teraz však zabudnime na sychravú jeseň a zimu a sústreďme sa na horúčavy. Osviežujúci ľadový čaj si pripravíte raz – dva, príjemne vás osvieži a vzpruží. Vďaka zelenému čaju získate energiu na celý deň.

Na ľadový čaj z černíc budeme potrebovať:

  • 6 vrecúšok zeleného čaju
  • 2 litre horúcej vody
  • 1 stonka rozmarínu 
  • 450 g čerstvých černíc
  • 4 Pl kryštálového cukru ( môžete použiť aj med) 
  • Kocky ľadu 

Ako na to:

Ľadový čaj z černíc si pripravíte veľmi ľahko. Najprv si uvaríme čaj. Vrecúška zeleného čaju vložíme do skleneného džbánu a zalejeme horúcou vodou. Pridáme stonku rozmarínu a cukor alebo med. Premiešame a necháme spolu s vrecúškami lúhovať aspoň 5 minút. Rozmarín je veľmi aromatický a nie každému sa hodí práve do limonád. Preto ho môžete nahradiť mätou alebo medovkou.

Z vyluhovaného čaju vyberieme čajové vrecúška a rozmarín. Pridáme černice a necháme vychladnúť. Ľadový čaj dáme aspoň na 2 hodiny do chladničky odležať. Vachladený ľadový čaj z černíc podávame s kockami z ľadu a limetkou. Na zdravie.

Dobrá rada nad zlato: Vytvorte si originálne kocky ľadu. Stačí, ak do nádobky na ľad povkladáte kúsky černíc, rozmarínu a citróna alebo limety, zalejete vodou a necháte zamraziť. Voilá, netradičná ľadové kocky sú na svete.

ľadový čaj z černíc

Páči sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku ? Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *