Lidl novinky: Pre milovníkov francúzskych syrov

Chene d´argent aromaticO Francúzoch je známe, že sú gurmáni. Milujú dobré jedlo, syry, víno. Pokiaľ ide o syry, hovorí sa, že každý deň v roku môžu ochutnať iný. Pripravujú ich z kravského, kozieho aj ovčieho mlieka, v rôznych oblastiach krajiny galského kohúta majú na ich výrobu svoje špeciálne recepty. Francúzski majstri vyrábajú syry mäkké, tvrdé, s modrou plesňou vo vnútri, s bielou na povrchu, s jemnou krémovou chuťou aj výrazne aromatické.

Ak ste si teraz povedali, že by stálo za to originálny francúzsky syr ochutnať, máme pre vás tip: syry priamo z Francúzska pod značkou Chêne d´argent nájdete aj v sortimente mliečnych výrobkov v ponuke predajní Lidl. Novinkou sú syry Snacking mildSnacking aromatic – mäkké syry vyrobené z pasterizovaného mlieka. Obidva druhy vás prekvapia skutočne nevšednou chuťou a arómou. Odporúčame servírovať ich s hroznom, vlašskými orechmi, prípadne melónom a čašou výborného francúzskeho vína – všetko dostanete kúpiť vo vašom Lidli za skvelé ceny.

Cena: 1,99 € / 180 g, Lidl

 

Lidl tip ako zachováte čerstvosť syra:

Syry je najvhodnejšie uchovávať v chladničke v uzavretých nádobách, aby si udržali čerstvosť a súčasne nevstrebávali vôňu iných výrobkov. Ak sa na syre objaví pleseň, nie je iná cesta, ako ho vyhodiť.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *