Makrónky: umelecké diela, ktoré je škoda zjesť

Sú malé, okrúhle, väčšinou farebné, chrumkavé a zároveň jemné a dokonale sladké. Určite ste uhádli, že ide práve o mandľové makrónky. Práve aj táto pýcha Franúzska priťahuje do krajiny čoraz viac turistov a pekárov, ktorí chcú vyskúšať tento malý dezertík.

Sú sladké, ale krém vo vnútri túto mandľovú sladkosť zjemní a chutia ako malý obláčik neba. Hovorí sa, že len málokto vie pripraviť tieto dobrotky tak dokonale, ako práve Francúzi. Tieto okrúhle francúzske koláčiky majú však neskutočne náročnú prípravu. Mnoho pekárov navštívi aj Francúzsko, aj množstvo kurzov no samotná príprava im nevyjde. Nie je to však prípad Katriny, ktorej makrónky vás ohúria.

V niektorých krajinách, žiaľ, ešte stále prebieha karanténa aby sa zabránilo šíreniu ochorenia COVID- 19. Aj napriek tomu, že sme boli doma, často sme nevedeli, čo robiť. Tento prípad sa netýka mladej cukrárky Katriny. 

Ľúbivý dezert na zjedenie

Svoj instagramový účet a svojich followerov teší svojimi zaujímavými prevedeniami tradičných francúzskych makróniek. Tento dezert v jej prevedení vôbec nevyzerá ako ho poznáme z cukrární. Makrónky povýšila ho na skutočné umelecké diela, ktoré je škoda zjesť. 

Poďte sa s nami pozrieť, aké jedinečnosti dokáže so svojou predstavivosťou a šikovnosťou vytvoriť. 

Mačky, makrónky či avokáda?

Rozprávkové koláčiky

Makrónky na raňajky

Mňam, malé rozkošné a určite aj chutné

Pokémoni! Chyťte ich všetkých

Kalifornské makrónky v tvare mačky Pusheen

Takýto mimozemštiania by pokojne mohli napadnúť Zem

Spiaci Snoopy a makrónky

Veľmi sladké a veľmi rozkošné

Majú sa ako prasiatka v žite

Sladké ako med

Páčia sa vám tieto netradičné makrónky? Podporte ho zdieľaním na Facebooku ? Ďalšie zaujímavé články či recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk. Viac makaróniek od šikovnej Katriny si môžete pozrieť na jej Instagrame.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *