Melónové mojito

Spestrite si večer, oslavu alebo grilovačku. Melónové mojito je na to ako stvorený. Teraz, keď je melón dostupný kdekoľvek, to pre vás bude hračka. 

Na melónové mojito budeme potrebovať: 

  • ¼ hrnčeka nakrájaného červeného melóna
  • ½ ks limetky
  • 1 Čl trstinového cukru
  • 50 ml bieleho rumu 
  • 200 ml sódy
  • lístky čerstvej mäty
  • kocky ľadu
    ingrediencie na 1 porciu

Ako na to: 

Do vysokého pohára dáme nakrájaný melón, pár lístkov čerstvej mäty, trstinový cukor a polovicu nakrájanej limety aj so šupkou. Podrvíme a jemne premiešame. Pridáme ľad a nalejeme biely rum a sódu. Premiešame a ozdobíme kúskami melónu, limety alebo lístkami mäty.

Melónové mojito

Melón patrí k letu rovnako ako zaváranie uhoriek a letná dovolenka pri vode či mori. V horúcich dňoch padne na kúsky nakrájaný vhod. Osvieži, dodá telu potrebné tekutiny a neposlednom rade aj vitamíny či minerály. 

Vedeli ste, že melón vlastne nie je ovocie? Jeho sladkastá chuť nás často vedie k tomu, že melón je vlastne ovocie. Žiaľ, táto informácia nás tiež celkom zaskočila. No je to pravda. Melón patrí do čeľade tekvicovitých ako aj napríklad uhorky. 

Vodný melón pochádza pôvodne zo stepí z južnej Afriky. Stal sa natoľko obľúbeným, že sa jeho produkcia rozšírila do celého sveta. Dokonca v Turecku a Grécku bol vodný melón vyhlásený za národné ovocie. V japonsku vyšľachtili dokonca odrodu vodného melóna, ktorý je bez semienok. Vodný melón, dokonale voňavý a sladký jednoducho súčasťou leta.

Páči sa vám tento recept na melónové mojito?Podporte ho zdieľaním na Facebooku ? Ďalšie zaujímavé recepty na drinky, koktaily a nápoje nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *