ČlánkyNa koštovku

Nazjedenie na koštovke: Nemecké pivo Stephans Bräu

V novej rubrike sa chceme pravidelne vyberať na koštovky – ochutnávať pre vás novinky, ktoré sa práve objavili na pultoch obchodov, skúšať reštaurácie, podniky a jarmoky alebo otestovať vychytávky do kuchyne. Potom vám o všetkom dopodrobna napíšeme, aby ste sa nabudúce vedeli hneď na prvý šup rozhodnúť, čo kúpiť a kde ísť. Začali sme tento víkend a hneď pekne z ostra – kvalitným nemeckým pivom.

20160708_174124
Stephans Bräu Hefe-Weisen grapefruit

Pojmom kvalita sa dnes oháňa kde kto, no pri pive Stephans Bräu je skutočne na mieste. Zistili sme, že sa varí podľa stredovekého nemeckého zákona z roku 1516, ktorý určuje, že v tomto zlatistom nápoji sa môže nachádzať iba voda, jačmeň a chmeľ. Postup výroby je veľmi striktne dodržiavaný a nepoužívajú sa pri ňom žiadne pridané látky.

Výsledkom je horkasté pivo, ktoré vás prekvapí svojou silou. K dispozícii je až v siedmych variantoch. My sme ochutnali päť z nich a najviac sa nám zapáčilo kvasinkové (Hefe-Weisen – tmavosivá plechovka) s 5,5 percentným obsahom alkoholu. Ani nealko, tmavá či radler verzia piva nie je sladká, ako sme pri našich značkách zvyknutí. Zachutí preto aj zarytým odporcom týchto pivných variácií. Veľmi príjemne nás prekvapila i pšeničná verzia s grapefruitovou príchuťou v krásnej žltej plechovke. Ideálne k vode 🙂 O čosi menej sa nám páčil Pils v zelenom, ktorý pripomínal naše bežné pivá a ničím nevynikal.

V závere sme zhodnotili, že ak chcete vyskúšať niečo nové, Stephans Bräu sa určite oplatí. Z toľkých druhov si vyberie naozaj každý a pivo sa skvele hodí k letnej grilovačke či do prenosnej chladničky na výlet k jazeru.

piva

P. S. Radi by sme vám predstavili aj ďalšie pivá zo západu:

Ambos je jantárovo sfarbené pivo z malého pivovaru v Zürichu a v ponuke je v ľahšej a svetlejšej „blond“ verzii. Zachutí skôr nenáročnejším pivárom, no pomer ceny a kvality je rozhodne zachovaný.

Leonsteiner pochádza z horného Rakúska a predáva sa aj v príjemnej letnej malinovej verzii.

Všetky pivá kúpite v plechovkách v sieti obchodov Kaufland.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *