PR články a tlačové správy

Objavte pivný rad v Lidl

Slovensko predstavuje raj pre milovníkov piva. Vďaka rozmanitosti a inováciám, ktoré pivári na Slovensku ponúkajú, je aj jeho produkcia, kvalita a chuť známa po celom svete. Keďže je pivo stále obľúbeným nápojom a jeho nové chute naberajú v trendoch, Lidl sa rozhodol zaradiť do svojej akčnej ponuky až 11 remeselných pív na podporu lokálnych výrobcov a dodávateľov.

Remeselnou výrobou k navráteniu popularity

História jedného z najstarších alkoholických nápojov, akým je pivo, siaha až do čias starovekých civilizácií. Na Slovensku sa prvé zmienky o pivnom remesle datujú už z čias Rakúsko-Uhorska a v 16. storočí ho postupne začali variť v rozličných mestách po celom Slovensku. Najväčší rozmach a  popularita nastala v 90. rokoch, keď sa rekordne skonzumovalo až necelých 96 litrov na každého obyvateľa, na čo poukázal aj Štatistický úrad na Slovensku. Tieto rekordné čísla však následne v priebehu rokov začali klesať, čomu dopomohla aj celosvetová pandémia, kedy spotreba piva klesla až o 12%. S pribúdajúcou remeselnou výrobou sa však pivo stáva znovu jedným z najvyhľadávanejších nápojov v našich končinách.

Malý prehľad pre väčšiu znalosť pri objavovaní

Vďaka novým spôsobom spracovania piva sa už niekoľko rokov stretávame s čoraz väčšími možnosťami pri objavovaní čara tohto nápoja. Sú to práve remeselné pivovary, ktoré prinášajú na trh nové formy spracovania a nové chute. Vo vašom okolí ste určite zachytili nové pojmy, no vyznáte sa v ich chuti? Najrozšírenejšími sa stali totiž pivá pod názvom IPA či APA. Tieto názvy predstavujú pivá, ktoré vznikli vrchným kvasením. Hlavným rozdielom medzi týmito pivami je ich chuť a percento alkoholu. IPA predstavuje horkejšiu korenistejšiu chuť a je ťažšia na alkohol, zatiaľ čo APA – American Pale Ale je ľahšie s výraznejším citrusovým podtónom. Pivá s názvom Porter sú tmavé pivá hnedej až čiernej farby, ktoré s tmavými sladmi dodávajú pivu priam čokoládovú až karamelovú chuť. Stout pivá sú im veľmi podobné, no na rozdiel od Porterov používajú pečený jačmeň a sú zvyčajne hutnejšie. Označenie Sour zas reprezentuje výraznú kyslú chuť, ktorá je častokrát dotváraná na vyváženie sladkými tónmi ovocia. Okrem zaujímavých chutí a farieb remeselné pivovary dotvárajú celkový dojem a pastvu pre oči svojimi obdivuhodnými pestrými baleniami.

Preskúmajte nové chute

Keďže sa spoločnosť Lidl snaží dlhodobo podporovať slovenských dodávateľov, rozhodla sa rozšíriť svoje portfólio a od 18. augusta nájdete v predajniach Lidl rôzne druhy široko-ďaleko najlepších lokálnych pív. Do akčnej ponuky sa dostane 11 pivných kúskov z troch rôznych pivovarov ako Kaltenecker, Karpat či Pardubický pivovar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *