Magazín

Stolovanie

Každý deň sa potrebujeme kvalitne a chutne nasýtiť. Jesť by však mali aj naše oči. Či už počas slávnostnej príležitosti, alebo na všedný deň, inšpirujte sa troma tipmi na originálne stolovanie.

Námornícke
Počas celého roka si môžeme privolať spomienky na príjemnú dovolenku pri mori. Stačí náš stôl v kuchyni zaodieť do modro-bielych pásikov vo forme obrusu či servítok. Dekorácie v podobe mušlí, námorníckeho uzla či malej kovovej kotvy doplnia atmosféru sviežeho letného stolovania. Malý tip: mušle môžeme použiť aj ako mini soľničku a koreničku.

Zaľúbené
Nielen počas blížiaceho sa Valentína zvyknú do našich domácností napadať stovky srdiečok. Červeno-biela dekorácia sa hodí aj na výročia a jubileá. Alternatívou sú obrusy, servítky a prestieranie v odtieňoch ružovej, bordovej, karmínovej či cyklamenovej. Servis najlepšie vynikne v béžovom a bielom prevedení. Nezabudnime na záplavu náladových sviečok.

Slávnostné
Jednou z najslávnostnejších farieb je zlatá. Ak chystáme oslavu životného jubilea, vyzdobme si tabuľu práve do tejto farby. Oprášme drahocenný krištáľový servis, poskladajme ozdobné papierové obrúsky do špeciálnych motívov a obložme stôl živými kvetmi. Nech slávnostná udalosť naberie na svojej nevšednosti.

Ďalšie tipy na stolovanie v štýle Vianoc, Veľkej noci, Halloweena či videá ako skladať servítky nájdete na www.oslavuj.sk – na stránkach prvého slovenského párty sprievodcu.

Text: Lusi
Foto: Katharina Kosturska, Oslavuj.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *