TAJCH TAG Smolník 2016: Majstrovstvá vo varení gulášu

Krásna príroda, neodolateľná vôňa, skvelá zábava a priateľská atmosféra. Toto všetko a ešte oveľa viac vás čaká v sobotu 2. júla 2016 v Smolníku, v príjemnom prostredí pri jazere Úhorná, kde sa uskutoční už 8. ročník majstrovstiev vo varení gulášu.

Podujatie s názvom TAJCH TAG („deň jazera“) predstavuje zároveň otvorenie letnej sezóny na jazere. Z roka na rok sa ho zúčastní stále viac ľudí, či už súťažiacich alebo návštevníkov. Zapojiť sa môže skutočne ktokoľvek. Počet družstiev i členov tímov nie je limitovaný. Nahlásiť sa dá vopred na obecnom úrade v Smolníku alebo v Úhornej, no úplne postačí aj v deň podujatia na mieste konania. Začiatok akcie je už o 9:00 hod. ráno. Varí sa podľa tajných receptov každého kuchára, vo vlastných kotlíkoch a s vlastnými ingredienciami. Priestoru a dreva bude dosť.

dsc09194Uvarené guláše hodnotia dvaja členovia z každého tímu a na základe bodového vyhodnotenia sa určí poradie súťažiacich. Všetky zúčastnené družstvá navyše získajú medailu a pamätný list. Filozofiou tejto akcie je, že víťazom bude v podstate každý, pretože strávi krásny letný deň v kruhu dobrých ľudí s úsmevom na tvári a v prekrásnej prírode.

Pre návštevníkov sú pripravené aj zaujímavé sprievodné podujatia a atrakcie. Pre športovcov volejbalový turnaj, pre deti trampolína, kreslenie na tvár, rôzne hry a súťaže. O kultúrnu vložku sa postará ĽH FS Čačina, Motýľ a Ján König.

Organizátormi podujatia sú obce Smolník, Úhorná a Smolnícka Huta, obchodná spoločnosť Lesy Smolník s.r.o., Reštaurácia Alžbetin dom a dobrovoľníci aj chalupári zo spomenutých obcí.

Štartovné: Dobrá nálada

5186-1

Foto: archív obce Smolník

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *