Trojka z kuchyne: Kristína Tormová

Som mama – jednoduchá oznamovacia veta, ktorá je zároveň názvom prvej knihy moderátorky, herečky, podnikateľky, spisovateľky a mamy na plný úväzok Kristíny Tormovej. Stále pravidelne moderuje televíznu reláciu Postav dom, zasaď strom a určite ste už aj vy videli na sociálnych sieťach alebo aj rovno na niekom vo svojom okolí niektoré z jej charakteristických pásikavých tričiek s trefným nápisom, ktoré vychádzajú pod značkou Koláčová. Kristína Tormová svoje súkromie a rodinku (dcérky Matildu a Elu, syna Alana a psíka Sponku) ukazuje fanúšikom na sociálnej sieti Instagram, kde píše svojským vtipným a občas aj sarkastickým štýlom.

Čo Kristína Tormová využíva v kuchyni najčastejšie?

1. Aká je Vaša najpoužívanejšie a najobľúbenejšia surovina v kuchyni?

Jednoznačne zelenina. V podstate akákoľvek a akokoľvek. Na polievky, surová na hryzkanie, do šalátov, ako príloha, obloha, šťava. Zelenina je moja droga. Hlavne tá naozaj kvalitná. Niekedy si ju len tak vyložím na linku a pozeráme sa na seba. 

2. Bez akej kuchynskej pomôcky si neviete predstaviť varenie? 

Všeobecne milujem obchod s názvom „domáce potreby” a nakoľko v kuchyni trávim dennodenne naozaj veľa času, som rada, ak mi je pohodlne. Nič špeciálne nevlastním. Najviac asi ľúbim zúbkované malé nožíky a detské príbory. Priznávam, máme ich viac ako treba, ale neskutočne ma baví získať za sústo obrázok. Ale inak, všeobecne si neviem predstaviť varenie bez pitnej vody. Ideálne tečúcej. Prišla som na to počas troch mesiacov počas tejto jari, kedy sme bez tej tečúcej existovali a pitnú si nosili z prameňa. 

3. Mali ste v detstve voči nejakému jedlu averziu? Pretrváva aj dodnes?

Som viac-menej všežrútka. Mala som averziu voči špenátu, ale už sme sa skamarátili. Jem minimum mliečnych výrobkov a mäsa. To som nemala rada ani v detstve. Hlavne mlieko a mastné mäso zo školskej jedálne. Ale dnes sú za tým iné veci ako averzia. 

Ak sa vám páči nakúkať do kuchýň osobností, pozrite si ďalšie články našej rubriky Trojka z kuchyne.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *