V Košiciach sa chystá festival Ucho.detský svet dizajnu

Už začiatkom decembra sa môžeme tešiť na festival pre všetky deti a ich rodičov, Ucho.detský svet dizajnu. Uskutoční sa v dňoch 7. a 8. 12. v Košiciach v kultúrnom centre Kulturfabrik Tabačka. 

Podujatie sa koná v rámci slow fashion osvety, ktorá v posledných rokoch rezonuje naprieč celým svetom. Priestor dostanú predovšetkým slovenskí predajcovia, ktorí dbajú na udržateľné a zdraviu nezávadné materiály. Cieľom je motivovať verejnosť k zodpovednému prístupu k nákupu detskej módy, hračiek a rôznych iných doplnkov a potrieb, ako aj k podpore lokálnych výrobcov. Textilný priemysel je na popredných priečkach odvetví, ktoré devastujú našu planétu. Aj z toho dôvodu je mimoriadne dôležité pozmeniť konzumný spôsob života, odolávať ponuke svetových reťazcov a korporácií a uprednosňovať kvalitu pred kvantitou.

Záštitu nad festivalom prevzal Košický samosprávny kraj.

UCho. Detský svet dizajnu  je pomyselný most medzi detským svetom a dizajnom. Festival, ktorý na jednom mieste počas dvoch dní spojí hravosť, kreativitu a detskú fantáziu s jedinečnou, prevažne domácou slow fashion produkciou zameranou na dizajn v detskom svete.

logo festivalu UCHO

V čom je Ucho. detský svet dizajnu jedinečný

Načúva detskej duši a prezentuje výrobky, ktoré rozvíjajú motoriku, logiku či EQ. Chceme motivovať rodičov a ukázať im, že aj domáce produkty bez masovej propagácie a produkcie môžu byť kvalitné, moderné a z prírodných eko-materiálov, ktoré deťom neškodia.

Domácim výrobcom ponúkame možnosť výjsť zo svojich dieľní či e-shopov, rozpovedať potenciálnej klientele svoj príbeh, prezentovať svoju filozofiu a ukázať, čo všetko sa pod hlavičkou made in Slovakia vyrába. Deti a ich rodičia budú mať zároveň možnosť výrobky priamo vidieť, vnímať ich všetkými zmyslami a v neposlednom rade si ich priamo zakúpiť.

Čo všetko môžete vidieť a zažiť na Ucho.detský svet dizajnu

Festival počas dvoch dní návštevníkom ponúkne aj sprievodný program na hlavnom pódiu. Účastníci si budú môžu vypočuť zaujímavé prednášky z oblasti psychológie. Užitočné rady ponúkne Martina Buhlová, ktorá sa venuje vývinu detského mozgu a jeho formovania poďla vývinovej fázy.

O motiváciu mamičiek na materskej dovolenke, ale aj tesne po, sa postará šikovná Janka Troppová, majiteľka a zakladateľka detskej značky Korkii, ktorá v roku 2019 vyhrala cenu Mladý inovatívny podnikateľ.

V oblasti zdravia a prvej pomoci orientovanej predovšetkým na našich najmenších bude edukovať Červený kríž, ktorý hravou formou detičky poučí, ako si v prípade núdze ošetriť zranenie a privolať prvú pomoc.

Najmenším návštevníkom je určený workshop maľovania korkových kociek, ktorý bude mať navyše charitatívny rozmer. V závere festivalu organizátori odovzdajú tieto kocky MŠ a ZŠ, ktoré sídlia v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach a ktoré navštevujú predovšetkým dlhodobo hospitalizovaní detskí pacienti.

Kultúrno-kreatívny program pre malých aj veľkých pripraví známe detské košické združenie Haliganda. Pre batoľatá a deti mladšieho veku bude v zóne Bistra k dispozícií detský kútik so zdravými hračkami a špeciálnym zdravým festivalovým jedlom pre celé rodiny.

Kto stojí za zrodom UCho.detský svet dizajnu

Organizátorkami festivalu Ucho. Detský svet sú Mgr. Michala Cilli, Mgr.art. Miriam  Adamec a Ing. Terézia Abranyi, ktoré načúvajú detskému svetu, rady podporujú iné akčné mamy a blogujú o živote ženy počas materstva. Tieto tri mamy si popri rodičovstve plnia svoje vlastné sny (projektové, podnikateľské, kreatívne).  Jedným z nich je projekt DVE matky, on-line kanál, v ktorom prezentujeme úspešné mamy, a povzbudzujeme iné ženy na materskej, aby využili svoje schopnosti a rodičovstvo nepovažovali za prekážku na ceste za svojim snom. Podporujeme slovenský detský trh a malé firmy zamerané na eco-bio-friendly produkty pre deti (slow fashion). Ďalším úspešným projektom je Jedna šatka – nosičský festival v Košiciach, ktorého cieľom je podpora kontaktného rodičovstva, nosenia detí, dojčenia, a zároveň podpora a prezentácia domácich výrobcov šatiek a nosičov, oblečenia na dojčenie či nosenie detí.

tlačová správa

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *