Varíme s deťmi: 5 kuchárskych kníh pre deti

Pre väčšinu dospelých je varenie a pečenie povinnosť. Pre deti je to však obrovská zábava! Užite si s malými pomocníkmi spoločné chvíle v kuchyni.

Deti určite poteší aj ich vlastná kuchárska kniha. Pripravili sme pre vás 5 tipov.

Receptíky pre malých kuchárov

Kuchárska kniha plná farebných fotografií, vtipných ilustrácií a napínavých komiksov. Deti si vďaka nej vyskúšajú prípravu menej náročných jedál, ale o to originálnejších, hravých a hlavne chutných.

V knihe nájdete recepty na slané pokrmy, sladkosti aj nápoje, rozdelené do štyroch kapitol podľa ročných období, takže sa nemusíte báť, že by vám s v priebehu roka došli nápady.


Deti v kuchyni

Kuchárska kniha Deti v kuchyni je určená všetkým školákom, ktorí radi varia, pečú, vykrajujú, miešajú alebo sa iba motajú po kuchyni.

Vtipná pomôcka aj pre úplných začiatočníkov je plná pestrých fotografií. Prináša 29 jednoduchých a chutných receptov, ktoré si deti môžu pripraviť úplne sami. Dobrodružnou cestou ich sprevádza maškrtný maxipes Dany a množstvo veselých kresbičiek.


Pečieme s deťmi

Miešanie, strúhanie, sypanie a všetky kuchynské činnosti deti priam milujú. V knihe Pečieme s deťmi nájdu rodičia recepty známe aj neznáme, sladké aj slané, vždy však jednoduché, rýchle a chutné. Také, ktoré sú hotové skôr, než práca malého pomocníka omrzí.

Pestrá a veselá kuchárka pre deti spája svet malých a veľkých. Je ideálnym darčekom pre aktívne mladé rodinky, ktoré radi spolu trávia voľný čas. 


Z hrnca do rozprávky

Kniha Z hrnca do rozprávky je rozprávková kuchárka pre deti aj dospelých plná domácich receptov z kuchýň autorov. Deti si v nej nájdu rozprávky plné jedla a rodičia jedlá plné rozprávkových ilustrácií. S touto knižkou sa už vaše dieťa v kuchyni určite nudiť nebude.


Moja prvá kuchárska kniha

Táto kniha deti postupne zasvätí do abecedy kuchárskeho umenia. S jej pomocou sa naučia pripraviť lahodné a zdravé raňajky, chutný obed, či upiecť maškrtu. Popritom sa naučia, ako recepty upravovať a zoznámi ich so základnými kuchynskými postupmi. Každý recept obsahuje rozpis surovín, pomôcky, fotografie postupov a výstražné symboly.

Želáme krásne chvíle strávené v kuchyni a veľa zábavy pri varení!

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *