ČlánkyMagazínZdravie

Voda s citrónom: Prečo je taká dôležitá pre naše zdravie?

Hľadáte niečo čo, vám udrží pokožku večne žiariacu, pomôže pri trávení, chudnutí a pritom ešte bude obsahovať veľa vitamínu C? Nepotrebujete k tomu žiaden elixír. Stačí vám obyčajná voda s citrónom.

Voda s citrónom ponúka okrem vysokého percenta vitamínu C aj veľký obsah draslíka, horčíka a ostatných živín prospešných pre naše telo. Má tiež antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Napriek tomu, že sú citróny kyslé, v momente kedy sa dostanú do nášho tela sa stávajú zásaditými a pomáhajú nám odkysliť celý organizmus. Keďže je citrón pravdepodobne najviac alkalickou potravinou, pri pravidelnej konzumácii dochádza k vyrovnaniu hladiny pH v našom tele. Nielenže napomáha pri trávení a detoxikácii, ale tiež zmierňuje zažívacie ťažkosti alebo zmenší podráždenie žalúdka.

water-686917_640Výhody vitamínu C

Tento vitamín stimuluje produkciu bielych krviniek, ktoré sú dôležité pre váš imunitný systém, aby mohol správne fungovať. Takže prechladnutie a chrípka nemajú žiadnu šancu. Pôsobí  ako antioxidant, ktorý chráni bunky pred oxidačným poškodením. Každodenné pitie citrónovej vody zabezpečuje, že vaše telo dostane značné množstvo vitamínu C.

 • Omladzuje pokožku a lieči telo
  Vitamín C  je skvelý antioxidant, ktorý má dvojitú úlohu. Bojuje proti zlým voľným radikálom, a tak udržuje pokožku sviežu. Dostatok vitamínu C tiež  produkuje do tela kolagén, čo veľmi dobre pôsobí na omladenie pokožky.
 • Pomáha pri chudnutí
  Voda s citrónom podporuje chudnutie a zlepšuje trávenie. Urýchľuje  metabolizmus a napomáha tvorbe tráviacich štiav. Telo tak lepšie spracováva potravu. Samozrejme, keď do toho pridáte pohyb a upravíte si jedálniček, pôjde vám chudnutie ešte lepšie.
 • Podporuje hojenie
  Kyselina askorbová, ktorú obsahuje citrón, je živinou pre udržiavanie zdravých spojivových tkanív,  a tým napomáha pri hojení rán.
 • Bojuje so stresom a upokojuje
  Ak ste mrzutí, podráždení, máte depresiu alebo ste len bez energie, pomôže vám voda s citrónom. Citrón podporuje nervový systém a upokojuje.

Zdroj : draxe.com/benefits-of-lemon-water/
Foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *