PR články a tlačové správyTop

8 trendov do kuchyne. Ktorý bude ten váš?

Niekto by mal rád v kuchyni okno a pod ním drez, iný zase túži po kuchynskom ostrovčeku s veľkým digestorom alebo bare. Predstavy o ideálnej kuchyni sú rôzne, inšpirujte sa pri jej zariaďovaní trendami a buďte o krok bližšie k vysnenému miestu, v ktorom hravo pripravíte raňajky pre dvoch aj trojchodové menu pre celú rodinu.

Moderné interiéry vsádzajú na drevo. S masívom v kuchyni je však niekedy problém, pretože je náročný na údržbu. Pokiaľ túžite po drevenej kuchyni, zlatou strednou cestou je takzvaný MDF materiál, ktorý vie drevo verne napodobniť, ale je odolnejší voči vlhku aj mechanickému opotrebovaniu. Ak je vaša kuchyňa menšia, zvoľte svetlejšie odtiene dreva a kombinujte ich s bielou či krémovou farbou. Tmavé odtiene zase vyniknú vo väčšom priestore, ktorému dodajú nádych luxusu.

Štipka industriálu

Nádych industriálu kuchyni dodáte nielen pomocou štýlových lustrov a obkladov, ale aj detailov. Ak máte napríklad rohovú kuchynskú linku, zaveste pod skrinky kuchynské náčinie, nože alebo kovové police s koreničkami. Potraviny v dózach vystavte na police a nad kuchynský ostrovček môžete zavesiť panvice a hrnce.

Nevídané kombinácie

Kuchynským trendom momentálne kraľuje imitácia neobvyklých materiálov. Ide napríklad o skrinky s dekorom betónu či kameňa. Ich chladný vzhľad je najlepšie doplniť hrejivou prírodou. Či už v podobe drevenej kuchynskej linky, byliniek v kvetináči alebo kuchynského náčinia z bambusu.

Moderná váha – trendy v kuchyni. Foto: Shutterstock
Moderná váha – trendy v kuchyni. Foto: Shutterstock

Odľahčený vzhľad

Máte kuchyňu spojenú s obývačkou a hľadáte spôsob, ako tieto dve miestnosti harmonicky zladiť? Interiéroví dizajnéri si zamilovali kuchyne, ktoré vlastne ani nevyzerajú ako kuchyne. Základom je klasická pracovná linka, ale namiesto uzavretých skriniek na hrnčeky a taniere používajú podsvietené sklenené police. Kuchyňa potom pôsobí odľahčene, moderne a dokonale sa tak prepojí s obývacou izbou.

Retro stále žije

Návrat v čase nemusíte brať doslovne. Kuchynskú linku stačí doplniť vintage úchytkami a modernými spotrebičmi v originálnom retro dizajne. Vyberajte tie s oblými tvarmi a v trendy retro odtieňoch, ako je krémová, červená alebo mentolová farba. Oblých tvarov sa držte aj pri chladničkách a mrazničkách. Všetko potom doplňte vhodnými svietidlami. Zabudnite na bodové svietidlá a stavte na závesné lustre a nástenné lampičky.

Moderný čajník – trendy v kuchyni. Foto: Shutterstock
Moderný čajník – trendy v kuchyni. Foto: Shutterstock

Nadčasová čierna

Dokonalá elegancia? Čierne skrinky v kombinácii s bielou alebo zlatými úchytkami. Pokiaľ máte v kuchyni dostatok denného svetla, nemusíte sa tmavých farieb obávať. Dajte ale radšej prednosť matnej povrchovej úprave, ktorá je jednoduchšia na údržbu.

Lesk, mat, nebo supermat?

Medzi moderné povrchové úpravy kuchýň patrí supermatný povrch. Je príjemný na dotyk, nie sú na ňom vidieť odtlačky prstov ani žiadne šmuhy, a tak sa veľmi ľahko udržuje. Supermatné dvierka na rozdiel od tých matných sú ešte viac odolné a neodrážajú prakticky žiadne svetlo.

Útulný minimalizmus

Premýšľate, ako zútulniť minimalistickú linku? Doplňte kuchyňu o pár otvorených políc či regálových stojanov, ktoré doplníte rastlinami, zbierkou vašich obľúbených kuchárok alebo ilustráciami s gurmánskymi motívmi. Kuchyňa tak razom bude pôsobiť útulne a štýlovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *