Ako sa schladiť počas horúčav?

Každý pozná nekončiaci horúci deň plný slnka a povinností. Ak sa dnes nemôžete zastaviť pri bazéne alebo studenej sprche, schlaďte sa s našimi tipmi!

Teplý čaj

Uvarte si namiesto rannej kávy čaj a počas dňa ho popíjajte teplý. Teplý nápoj spôsobí mikro potenie vášho tela a tým vás príjemne ochladí.

Skvelou voľbou je mätový čaj, ktorý svojou sviežou chuťou príjemne osvieži.

 

Domáci ovocný nanuk

Na jeho prípravu budete potrebovať formičky na nanuky, obľúbené ovocie a biely jogurt.  Všetky ingrediencie jednoducho rozmixujeme ponorným mixérom, naplníme formy a necháme v mrazničke úplne stvrdnúť.

 

Vychladené ovocie

Ak nie ste práve najväčší milovník domácich receptov a potrebujete ušetriť čas, stačí siahnuť po vyhladenom ovocí alebo zelenine. Výbornou voľbou sú šaláty, ktoré si môžete pripraviť aj z ovocia.

 

Osviežujúci drink

Či už sa osviežite jogurtovým mliečnym nápojom alebo obľúbenou limonádou z ovocia je na vás. Myslite však na ich teplotu, mali by byť príjemne vlažné nie chladné.

 

S klímou to nepreháňajte

Vplyv klimatizačných jednotiek na zdravie je neustále prejednávanou témou medzi odborníkmi. Ako sa hovorí: “všetkého veľa škodí” preto to s klímou nepreháňajte! Rozdiel v teplotách medzi vnútorným priestorom a tým vonkajším by nemal prekročiť 7 stupňov. Taktiež ju nenechávajte zapnutú príliš dlho. Zchlaďte priestor a klimatizáciu vypnite alebo nastavte časovač.

Veríme že sme vám našimi tipmi spríjemnili horúci deň a podarilo sa vám schladiť raz – dva! 🙂

Prečítajte si aj: