Jablká: Okúste na vlastnej koži ich silu!

Jablká sa spájajú s ľudstvom už od nepamäti. Začalo to Adamom, Evou a jablkom. V starých gréckych bájach sa tiež jablko stalo symbolom sváru medzi Herkulom a Hérou. Jablká si našli svoje miesto aj vo fyzike. Ak by Isaac Newton nesedel pod jabloňou, ale napríklad pod agátom, prišiel by na princíp gravitácie? 

Možno práve toto zázračné superovocie vám otvorí pohľad na princíp zdravého životného štýlu. Pritom stačí tak málo, len jedno jablko denne a vaše zdravie, imunita či línia môžu byť bránou ku kvalitnejšiemu životu. Dôležité je začať malými krôčikmi, napríklad jablko 3-krát za týždeň. Po určitom čase uvidíte sami, aká mocná je jeho sila. 

Na zdravie s jablkom! 

Jablká sú bohaté na vitamín C, ktorý je v chrípkovom období veľmi dôležitý. Málokto si však uvedomuje, že práve vďaka nemu môžete predísť aj obyčajnému prechladnutiu. Jablká vás zbavia stresu i únavy. Okrem tohto vitamínu bojujú s večnou únavou aj minerály vápnik a draslík, ktorých je v jablku habadej. Okrem céčka dodajú vášmu telu aj vitamíny A a B6, ktoré majú v pre fungovanie imunitného systému rovnako ako céčko veľký význam. 

Radšej zaklapnite známe počítače s jablkom, ktoré prispievajú k stresu a únave a zahryznite sa radšej do čerstvého a šťavnatého zdravia v podobe jablka.

Naštartujte svoje trávenie 

Jablká sú zdrojom vo vode rozpustnej vlákniny. Práve tá má priaznivý účinok na črevnú mikroflóru. Udobrite sa so svojim tráviacim systémom tak, že mu ponúknete jablko, vďaka ktorému sa vám zlepší proces trávenia. Vláknina, ktorá je obsiahnutá v jablkách pôsobí na tráviaci systém tak dobre, že vám pomôže aj pri chudnutí. Ak si chcete udržať štíhlu líniu, nevynechajte toto ovocie zo svojho jedálnička. 

jablká a trávanie

Proti rakovine a infarktu 

Možno to znie až utopisticky, no jablká majú takú moc, že sú prevenciou proti rakovine. Niektoré vedecké štúdie dokonca tvrdia, že už jedno jablko denne dokáže znížiť riziko rakoviny o polovicu. 

To však nie je jediná jeho supersila. Každý, kto si dopraje toto chutné ovocie, si zníži riziko kardiovaskulárnych ochorení. Ak vás trápi vysoký tlak, jablko vám pomôže ho znížiť. 

jablká

V našich končinách nie je problém vypestovať si zdravé a chutné jablká. Jabloň je dokonca najpestovanejší a najvyhľadávanejší strom, ktorý chce mať v záhradke každý. Aj napriek tomu, že sú tak ľahko dostupné, sú pre mnohých veľmi vzdialené. Nie každý si ho dopraje, aj keď by to dokázalo zlepšiť kvalitu života a zdravia.

Páči sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním na Facebooku. Viac zaujímavostí a receptov nájdete na našom webe nazjedenie.sk.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *