PR články a tlačové správy

Kaufland ponúka odteraz prémiové mäso a hydinu dostupné každému

Zdá sa vám, že perlička, prepelička, teľacie či írske hovädzie mäso sú niečím, čo si vo svojej kuchyni nemôžete dovoliť? Od 7. decembra to už nie je pravda. Kaufland zaradil do svojej ponuky prémiové mäso a hydinu tak, aby boli dostupné pre každého.

mäso Kaufland

 

Dlhodobým trendom v potravinárstve je tzv. premiumizácia trhu. Znamená to, že zákazníci si doprajú možno menej, no radšej kvalitnejších potravín. Práve v tomto predvianočnom čase Kaufland zaradil do svojej ponuky aj prémiové mäso a hydinu, ktoré inak nie sú bežne dostupné. „Všetky druhy mäsa budú v našej ponuke dlhodobo. Hydinu – teda prepeličky, perličky a mini kuriatka nájdu naši zákazníci na všetkých predajniach, teľacie a írske mäso na predajniach s obslužným pultom s čerstvým mäsom,“ uviedla Lucia Langová, vedúca oddelenia firemnej komunikácie spoločnosti Kaufland.

Ako dodala, v prípade írskeho hovädzieho mäsa ide o vyzreté stehno, čo znamená, že je uskladňované v chlade a na vzduchu, aby vynikli jeho chuťové vlastnosti. Teľacie sa zasa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín a zároveň nízkym obsahom tuku, preto je vhodné pre všetky vekové kategórie. Perličky a prepelice sú často zamieňané. Perličky pochádzajú pôvodom z Afriky a ich názov sa odvodil od peria, ktoré vyzerá ako posiate perlami. Mäso prepelíc označujú odborníci za delikatesu, ktorá patrí medzi tzv. funkčné potraviny. Znamená to, že okrem obsahu prirodzených látok, spôsobom chovu a špeciálnou starostlivosťou je obohatené o zdravotne aktívne látky. „Naša nová ponuka prémiového mäsa pochádza z kontrolovaných chovov s preukázateľným pôvodom a prísnymi pravidlami pri kontrole kvality,“ zdôraznila Lucia Langová.

Spoločnosť Kaufland

Spoločnosť  Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1230 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Prvý obchodný dom otvoril Kaufland v roku 2000 v Poprade a doteraz otvoril na území Slovenska spolu 65 prevádzok.  Obchodné domy  Kaufland ponúkajú rôznorodý sortiment a atraktívne privátne značky. To, že Kaufland patrí medzi top značky na slovenskom trhu dokazujú aj ocenenia Najzamestnávateľ roka v kategórii obchod a služby (2016), Slovak Superbrands Award (2015, 2016, 2017), Najdôveryhodnejšia značka (2016, 2017) a Zodpovedný predajca (2016). V rámci spoločenskej zodpovednosti je okrem iných aj dlhoročným partnerom Slovenského Červeného kríža. Dôležitým faktorom je aj ochrana životného prostredia a rôzne ekologické projekty, ktoré firma realizuje. Viac informácií na: www.kaufland.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *