Marhuľový koktail

Večerné posedenie a leňošenie v týchto letných dňoch môže mať svoje jedinečné čaro. Samozrejme, zapadajúcemu slnku sa nevyrovná nič. No predstavte si, ako si užívate letnú pohodu s dobrou knihou v ruke a klobúkom na hlave, okolo vanie letný vánok. No niečo tejto takmer dokonalej idylke chýba a my vieme čo. 

Marhuľový koktail, osvieži a zároveň príjemne naladí. Jemne alkoholický nápoj si však užijete pri rôznych príležitostiach, či už grilujete s priateľmi, oslavujete s rodinou alebo len tak leňošíte a užívate si teplo letných dní. Na prípravu tohto koktailu nepotrebujete mať zložené barmanské skúšky. Stačí si ho pripraviť a po dúškoch si ho vychutnať. 

marhuľový koktail

Na marhuľový koktail budeme potrebovať: 

  • 40 ml Whisky
  • 20 ml marhuľové brandy
  • 20 citrónová šťava
  • 10 m cukrový sirup 
  • kocky ľad
  • rozmarín
  • marhule 

Ako na to:

Všetky suroviny okrem rozmarínu dáme do šejkra a poriadne spolu pretrepeme. Pripravíme si vychladený pohár a na jeho dno položíme rozkrojenú marhuľu na štvrtiny. Do pohára nalejeme pripravený koktail a nakoniec obohatíme o stonku rozmarínu alebo mäty či medovky. Na koniec môžeme pridať aj zopár kociek ľadu a voilá marhuľový koktail je hotový.

TIP: Cukrový sirup si viete vyrobiť hravo aj doma. Potrebujete na to len šálku s objemom 250 ml kryštálového cukru a jednu takúto šálku vody. Do menšieho hrnca dáme cukor a zalejeme ho vodou. Miešame, kým sa nám cukor nerozpustí a privedieme do varu pričom zmes varíme ešte 5 minút. Zmes odstavíme a necháme vychladnúť. Vychladnutý sirup prelejeme do fliaš a poriadne uzavrieme. Skladujte na tmavom a chladnom mieste. Takýto sirup sa vám v kuchyni zíde, ak si radi pripravujete domáce koktaily, alebo pečiete.

Páči sa vám tento recept na marhuľový koktail? Podporte ho svojim zdieľaním na Facebooku. Viac receptov na osviežujúce koktaily či nápoje nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii nápoje.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *