Milovníci sladkých prekvapení sa už tešia na Mikuláša

KL_Adventny_Kalendar.indd

Milujú ho malí i veľkí. Nečudo, veď ak si poriadne vyčistia čižmičku a celý rok poslúchali, ráno si v nej nájdu sladké prekvapenie.

Kedysi si deti na Mikuláša čistili kapce či čižmičky, zvyčajne obe topánky z páru. Do jednej dostávali uhlíky alebo prútik, do druhej zasa sladkosti a ovocie. V dnešnej dobe deti dostávajú sladkosti od výmyslu sveta, a to doslova zo všetkých strán. Zo škôlky, zo školy, od starých rodičov či z mikulášskej besiedky si domov nosia sladké balíčky plné keksíkov, ovocných lízaniek, perníčkov či sladkých cukríkov. A tak to má byť, Mikuláš je predsa odjakživa sviatkom hojnosti.

Namiesto figúrky mandarínka

Ak však máte pocit, že všetkého veľa škodí, prihoďte im do balíčka namiesto tradičnej čokoládovej figúrky napríklad arašidy, lieskové oriešky, či voňavé ovocie. Práve ovocie, najmä to exotické, bolo ešte v nedávnej minulosti súčasťou mikulášskeho balíčka ako niečo výnimočné. Vôňa mandarínok, pomarančov a banánov sa šírila ako predzvesť nadchádzajúcich vianočných sviatkov. Obnovte túto tradíciu a ukážte deťom, že aj sladké ovocie môže byť chutnou súčasťou mikulášskeho balíčka. A aby boli spokojní všetci, vyberte napríklad to máčané v čokoláde. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť alebo si vybrať zo širokej ponuky sladkostí,priložte do topánočky napríklad plyšovú hračku, či inú drobnosť. V Kauflande nájdete nielen široký výber ovocia, či sladkých drobností, ale aj hotové mikulášske balíčky, niektoré s milou hračkou úhľadne zabalené a pripravené. Už len rozbaliť!

Darujte úsmev 2x

Tento rok môžete potešiť na Mikuláša nielen svoje deti, ale aj deti v detských domovoch. Kúpou adventného kalendára s veselým motívom vtáčika Kiwiho podporíte občianske združenie ÚSMEV AKO DAR, ktoré už 35 rokov pomáha deťom z detských domovov nájsť skutočný domov. Nájdete ho vo všetkých predajniach Kaufland na Slovensku. Viac na kaufland.sk/kiwihladadomov.

Prečítajte si aj: