Nový letný fenomén: Ľahký drink s ťažkým menom COINTREAU FIZZ

Tohtoročné leto je v znamení ľahkosti! Spríjemnite si aj vy horúce popoludnie miešaným nápojom s nízkym obsahom alkoholu, ktorý má výlučne prírodné zloženie, obsahuje esenciálne oleje a naopak žiadne umelé konzervanty, éčka či pridané farbivá. Horkosladký pomarančový likér je základom koktailu Cointreau Fizz [kuantró fiz], ktorého meno je síce ťažké vysloviť, no jeho ľahkosť a osviežujúca pomarančová chuť si vás získajú. Vyskúšajte ho aj vy! Je naozaj ľahké ho pripraviť, takže to zvládne každý a môže si tak netradičné citrusové osvieženie užiť nielen v bare, ale aj v pohodlí svojho domova.

cointreaufizzPríjemná vyváženosť sladkej a horkej chuti pomarančov robí z Cointreau Fizz  svieži letný drink, ktorý svojou jedinečnou chuťou oslní každého. Ak pripravujete letné posedenie s priateľmi, je to ideálne ľahké a osviežujúce pitie. Obsahuje dostupné ingrediencie, ktoré nájdete poľahky doma – limetku a sódu. Pridať je potrebné už len osobitý francúzsky likér Cointreau. Ten sa vyrába tradičným spôsobom už od roku 1875 a má výlučne prírodné zloženie, bez umelých konzervantov a farbív.

Cointreau Fizz  sa ľahko pije, pretože jeho chuť sa vyznačuje len jemnou arómou alkoholu a nie je potrebné ho kombinovať so sladkými limonádami. Cointreau Fizz  je ideálny pre každú príležitosť, do baru aj na doma, na popoludnie i na večer.

„Súčasná barová scéna sa vracia ku koreňom, najviac trendy sú ľahké, klasické miešané nápoje, ktoré oslavujú svoju renesanciu. Cointreau Fizz  v sebe spája oboje, tradičný likér, ktorý milujú barmani i zákazníci na celom svete, s čistou limetkovou šťavou a sódou. Je to elegantný a nenápadný drink, ktorý však prekvapí osviežujúcou ľahkou chuťou,“ hovorí Alfred Cointreau, ktorého rodina stojí za originálnou receptúrou aj samotným názvom likéru.

Ako si ľahký drink s ťažkým menom Cointreau Fizz pripraviť?

Už pri prvom pohľade naň je zrejmé, že je to koktail vo svojej najrýdzejšej podobe, zbavený zbytočných parádičiek. Recept je jednoduchý:

  • stačí naplniť pohár ľadom
  • pridať 4 cl Cointreau
  • vymačkať šťavu z polovice limetky
  • a doliať 10 cl sódy

Po zamiešaní dozdobiť mesiačikmi limetky.

Prečítajte si aj: