Okoštujte slovenské mladé vína v Starej tržnici

V piatok 8. novembra a sobotu 9. novembra sa odohrá v samotnom centre Bratislavy festival Svätovavrínska koštovka. Hlavným priestorom na prezentáciu mladého vína bude Stará tržnica.  Apponyiho Palác a jeho nádvorie spolu s vinohradníckym múzeom ponúknu krásnu expozíciu histórie slovenského vinárstva, ktorú si budú môcť návštevníci festivalu pozrieť bezplatne. Festival sa koná pod záštitou primátora hlavného mesta SR a za pomoci mesta Bratislava a Múzea mesta Bratislava.

Program festivalu Svätovavrínska koštovka

Piatok 9. 11. 2013 začiatok o 14. hodine
Sobota 10. 11. 2013 začiatok o 12. hodine
Koštovka je každý deň do 22. hodiny v priestoroch Starej tržnice – dolný koniec námestia SNP.

Po slávnostnom otvorení festivalu na Primaciálnom námestí zaháji primátor mesta Bratislava, doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc., sviatok slovenských mladých vín pod názvom Svätokatarínske. Riaditeľ bratislavských múzeí, pán PhDr. Peter Hyross, povie o histórii novo zrekonštruovaného Vinohradníckeho múzea. Samozrejmosťou otvorenia festivalu bude aj svätokatarínske požehnanie mladých vín. Všetci zúčastnení hostia si spolu pripijú na novú úrodu a na úspešný nový vinársky rok a tak otvoria novú históriu a festival mladých slovenských vín pod značkou Svätokatarínska koštovka.

Návštevníkov Primaciálneho námestia potešia dekorované stánky, ktoré dotvoria príjemnú vinársku atmosféru. Všetci zúčastnení vinári tu budú prezentovať svoje svätokatarínske vína.

V priestore Primaciálneho námestia budú rozmiestnené stanoviská s pokladňami, kde si budú môcť hostia a návštevníci festivalu za poplatok kúpiť kupóny na víno. Predaj vína bude možný iba pomocou kupónov a priama platba nebude možná.

Milovníkov vína rozveselí aj vystúpenie ľudovej muziky, sprievodné aktivity a súťaže s vínnou tematikou. Okrem ochutnávky vín čaká maškrtníkov aj Svätokatarínska morka, kozie syry z Kozieho vŕšku a vynikajúce kravské syry z mliečnej farmy Hiadlovský.

Zdroj: svatokatarinskevino.sk

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *