Pozývame na Margecianske fajnoty!

Boli ste už v Margecanoch? Neveľká dedinka bývala kedysi dôležitým železničným uzlom. Dnes je okrem iného aj usporiadateľom kulinárskeho skvostu – festivalu tradičných jedál s názvom Margecianske fajnoty. Jednotlivé pochúťky sa tu pripravujú priamo pred očami návštevníkov a okrem ich ochutnávok si tu môžete aj čo-to nakúpiť.

Podujatie sa koná v centre obce, ktorá sa na dva dni mení na obrovský hodovný stôl. Hlavnými kuchárkami sa stávajú ženy z okolitých dedín – od Krompách cez Jaklovce a Foklmár až po Prakovce. Ich najväčšou špecialitou sú fantastické gruľovníky zo zemiakového cesta. My sme ich už okoštovali na Košice Gurman Feste, a že nám chutili! Okrem nich sa budú spolu v 14 kuchyniach pripravovať aj halušky, džatky, pirohy, kapustníky a nechýbajú ani jaternice a klobásky.

Žiadny kulinársky festival sa ale nezaobíde bez dobrej hudby. Do Margecian prídu do ochutnávania zahrať viaceré folklórne skupiny a nebude chýbať ani detské hudobné pásmo. Prejsť sa môžete i po Uličke remesiel s ukážkami tradičných prác, od rezbárstva až po obliekanie bábik do kroja. Sprievodným programom sú oslavy 80. výročia dokončenia železničnej trate Margecany – Červená skala v podobe jázd historickým motorovým vláčikom a vystúpeniami.

Srdečne vás pozývame. Ľudia zo Spiša sú srdeční, usmievaví a ich kuchyňa určite poteší nielen váš žalúdok.

16100410344596

program-a2

 

 

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *