PR články a tlačové správy

Tajomstvo úspechu McMuffin odhalené

Obľúbený McMuffin je súčasťou ranného rituálu miliónov ľudí po celom svete. Táto pochúťka z McDonald’s si od svojho uvedenia na americký trh v 70. rokoch 20. storočia získala vernú zákaznícku základňu aj v Európe. A prečo je McMuffin taký úspešný? Obľúbený reťazec reštaurácií odhalil tajomstvo špeciálneho postupu prípravy vajíčok.

Každý vie, že raňajky sú základom dobrého dňa. Preto spoločnosť McDonald’s už v roku 2007 zaviedla do svojej ponuky raňajkové menu, ktoré obsahuje množstvo chutných surovín, s ktorými vykročíte do dňa tou správnou nohou.

McMuffin sa drží na vrchole pomyselného rebríčka obľúbených jedál v sieti známych reštaurácií aj na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom slaniny, syra alebo rukoly, srdcom a neodmysliteľnou súčasťou každého McMuffinu je čerstvé volské oko, v ktorom spočíva to pravé gurmánske tajomstvo. McDonald’s totiž pri príprave týchto vajec stavil na skutočné kulinárske umenie. Každé volské oko je pripravené s dôrazom na precíznosť s použitím formy, ktorú treba pred použitím minimálne 5 minút nahrievať položením na gril. Následne sa potrie rozpusteným maslom a až potom do tejto formy putuje čerstvo rozklepnuté vajíčko. Tomu sa pomocou špeciálnej špachtle pretrhne žĺtok, aby mal zamestnanec istotu, že je naozaj správne usmažené a robí sa to takto z dôvodu ochrany zdravia zákazníka. Následne sa cez formu položí veko s lievikom, do ktorého sa naleje voda a vďaka pôsobeniu vzniknutej pary je za chvíľku volské oko hotové.  Vďaka tejto príprave sú vajíčka vždy s dokonalou textúrou a nikdy nie sú spálené.

mcmuffin
Tajomstvo úspechu McMuffin odhalené

 „Naši zákazníci si zaslúžia iba najvyššiu kvalitu, preto ani v rámci raňajkovej ponuky nerobíme žiadne kompromisy. Spolupráca s lokálnym dodávateľom nám zaručuje čerstvosť a jedinečný chuťový zážitok, nech už si v našich reštauráciách zákazníci vychutnajú akékoľvek jedlo. Raňajkovej ponuke dominujú najmä vajíčka z farmy Babičkin dvor z Veľkého Krtíša, ktoré sú z podstielkového chovu. Touto partnerskou spoluprácou podporujeme jedného z najväčších slovenských producentov vajíčok, ktorý dokáže zabezpečiť nielen kvalitu, ale aj pravidelné a veľké dodávky našich raňajkových vajec,“ zdôrazňuje Lucia Poláčeková, PR manažérka pre McDonald‘s Slovensko a Českú republiku.

Farma Babičkin dvor z Veľkého Krtíša dodáva čerstvé vajíčka do všetkých slovenských reštaurácií McDonald’s už od roku 2016. Dlhoročné partnerstvá založené na férovosti, dôvere, zodpovednosti a vysokých kvalitatívnych štandardoch sú pre McDonald’s základom úspechu. Zárukou je vysoká kvalita, ale aj systematické znižovanie uhlíkovej stopy, keďže vajíčka precestujú výrazne menšiu vzdialenosť. Všetky vajíčka sú zo 100 % podstielkového a GMO-free chovu, ktorý podporuje pohodu zvierat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *