Uhorková margarita – výnimočné letné osvieženie

Uhoriek je teraz všade dostatok. A čo tak ukončiť horúci letný deň a pracovný týždeň osviežujúcim drinkom? Uhorková margarita je vynikajúci spôsob, ako si večer po náročných dňoch môžete vylepšiť.

Predstavte si, ako sedíte na terase pri grile, alebo len tak v obývačke s nohami vyloženými a relaxujete. K dokonalému relaxu niekedy padne vhod aj drink. Uhorkovo-citrusové osvieženie s kvapkou kvalitnej tequily je výbornou alternatívou, ako dať bodku za nekonečným pracovným týždňom. Idete do toho spolu s nami? 

uhorková margarita

Na uhorkovú margaritu potrebujeme:

  • 4 cl striebornej tequily
  • 4 plátky šalátovej uhorky
  • 2 cl pomarančového likéru
  • 4 cl čerstvej limetkovej šťavy
  • 4 cl limetkového alebo citrónového sirupu
  • ľad 

Ako na to: 

Pomocou škrabky na zeleninu zrežeme z umytej uhorky pozdĺžne najprv šupku a potom 3 až 4 podlhovasté plátky. Tie vložíme do koktailového šejkra a prilejeme tequilu, pomarančový likér, limetkovú šťavu a citrónový alebo limetkový sirup. Pridáme kocky ľadu a všetky ingrediencie spolu v šejkri dobre pretrepeme. 

Obsah šejkra precedíme cez sitko do vychladeného pohára, do ktorého pridáme pár kociek ľadu a pár plátkov čerstvej uhorky. Voilá, uhorková margarita je hotová. Nazdravie! 

Páči sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku ? Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *