ČlánkyMagazínZdravie

Uhorková šťava pre naše zdravie

Zelenina by mala tvoriť základ nášho jedálnička. Okrem všeobecných výhod takáto strava zabraňuje obezite a niektorým typom rakoviny. Pitie uhorkovej šťavy ponúka mnohé zdravotné výhody kvôli veľkému obsahu živín, ktoré uhorky obsahujú.

Vitamín K

Pitím uhorkovej šťavy získate odporúčanú dennú dávku vitamínu K. Tento vitamín pomáha budovať silné kostné tkanivo a vyživuje obličky. Zohráva dôležitú úlohu aj pri zrážaní krvi. Konzumácia uhorkovej šťavy pomáha proti krvácaniu z nosa, modrinám či krvácaniu ďasien.

bottle-852133_640Meď

Uhorková šťava je zdrojom medi, ktorá pomáha mozgovým bunkám. Produkuje zdravé červené krvinky, posilňuje spojivové tkanivo a imunitný systém. Meď v uhorkovej šťave podporuje aktívny životný štýl, pretože bunky potrebujú meď na výrobu energie.

Vápnik

Uhorková šťava slúži tiež ako zdroj vápnika, ktorý je základnou minerálnou látkou potrebnou pre naše telo. Dodáva silu našim zubom a kostiam. Vápnik pomáha prenášať aj nervové impulzy a pomáha udržať telu hormonálnu rovnováhu.

Tipy do kuchyne

Uhorková šťava sa používa ako základ pre zdravé smoothies. Skúste šťavu zmiešať s vašim obľúbeným džúsom, pridať čerstvú mätu alebo jahody a bazalku a pripravte si skvelý osviežujúci nápoj. Po odšťavovaní môžete okrem toho využiť aj vlákno z uhoriek. Jednoducho zmrazíte zvyšky dužiny z vášho odšťavovača a použijete ich do pyré, polievok a omáčok.

Zdroj: healthyeating.sfgate.com
Foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *