Dezerty a múčne jedláRecepty

Základný recept na čokoládové brownies

Tento koláč je venovaný všetkým milovníkom čokolády a sladkých maškŕt. Čokoládové brownies patrí medzi tie, na prípravu jednoduchšie koláčiky. Ak ste čokoholik, nemali by ste ho prehliadať.

Jednoduchý, vláčny a rýchly koláč zo zámoria sa veľmi rýchlo udomácni aj vo vašej domácej kuchárke. Hriešne čokoládový koláčik neodmietne nik. Aby sme ho však neospevovali, má aj jedno negatívum. Veľmi rýchlo je po ňom a 20×20 cm plech na pečenie treba pripravovať znova.

Na čokoládové brownies budeme potrebovať:

  • 200 g čokolády s aspoň 70% podielom kakaa
  • 200 g masla
  • štipka soli
  • 200 g kryštálového cukru
  • 3 ks vajíčka
  • 3 Pl hladkej múky
  • 1 Čl kypriaceho prášku do pečiva
  • 2 Pl kakaa

Ako na to:

Najprv so rozpustíme čokoládu, ktorú si polámeme na kúsky spolu s maslom vo vodnom kúpeli. Do hmoty pridáme štipku soli a necháme všetky ingrediencie rozpustiť. Keď je čokoláda s maslom rozpustená, mala by nám vzniknúť tekutá lesklá hmota, vtedy stiahneme zo sporáka a odložíme ju bokom, aby vychladla. Predhrejeme si rúru na 180°C.

Vezmeme si väčšiu misu, do ktorej rozbijeme celé vajíčka a pridáme cukor. Tie spolu vyšľaháme do peny. Do hmoty pridáme preosiatu múku s kypriacim práškom do pečiva a kakaom. Všetky suroviny spolu zľahka no dôkladne zapracujeme. Do vypracovaného cesta prilejeme vlažnú čokoládovo-maslovú zmes a opäť zľahka zamiešame do cesta. Pripravíme si plech s veľkosťou 20x 20 cm a vystelieme ho papierom na pečenie. Hotové cesto doň vylejeme a čokoládové brownies pečieme vo vyhriatej rúre približne 30 minút. Okraje koláča by mali byť pevné no stred cesta by sa mal ešte trochu triasť. Vtedy koláč vyberieme z rúry.

Čokoládové brownies necháme približne 20 minút vychladnúť a môžeme servírovať. Výborne chutí samotný, no ešte lepší je s lyžicou čerstvej šľahačky alebo dokonca s kopčekom vanilkovej zmrzliny. Dobrú chuť.

Páčil sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 😉 Do komentára nám napíšte, ako vám čokoládové brownies podľa nášho receptu chutilo. Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *