5 dôvodov, prečo sa oplatí variť vo dvojici

Láska ide cez žalúdok, aspoň sa to hovorí. Čarovný moment spoločnej romantickej večere dáva tejto múdrosti za pravdu. Vie nejako vzťahu pomôcť aj samotná príprava jedál, alebo sa ľúbime viac, len ak delikatesy konzumujeme?

V dnešnej rýchlej dobe plnej povinností máme niekedy problém nájsť si čas na trávenie spoločných chvíľ s partnerom. Platí to najmä počas pracovných dní, kedy je treba navariť, venovať sa deťom, zapnúť práčku…

Všetky povinnosti sa však ľahšie zvládajú vo dvojici. Preto by mali páry pristúpiť k spoločnému vareniu. Čo im to prinesie?

1. Spoločné chvíle

Ako sme už spomínali, nájsť si hodinu-dve na to, aby ste boli spolu s partnerom a mali sa čas porozprávať, je niekedy nemožné. Preto sa dohodnite na jednom dni v týždni, kedy sa budete spolu venovať príprave večere či obeda na nasledujúci deň. Ak si zo spoločného varenie urobíte tradíciu, budete mať istotu aspoň z jedného spoločného večera.

2. Učenie sa

Aj keď množstvo výnimiek potvrdzuje pravidlo, ženy sú skrátka v kuchyni doma. To však neznamená, že by k príprave jedál nemali pričuchnúť aj muži. Nikdy neviete, čo sa môže stať a kedy sa im príprava jednoduchého jedla môže zísť.

3. Spoznávanie sa navzájom

Pri varení je dostatok priestoru na komunikáciu, vďaka čomu vám čas zbehne príjemne rýchlo. Porozprávate sa s partnerom o prežitom dni, spoločných priateľoch, prípadne môžete pokojne prebrať aj vážnejšie témy, na ktoré doposiaľ nebol čas. Žiaden pocit nudy či povinnosti, ktorú len potrebujete mať za sebou.

4. Zvládanie kríz

Netreba si klamať, spoločné varenie nie je len idylické. Pokojne sa môže zmeniť na hádku a krízu pri vykypení polievky či spálení mäsa. Možno sa to na prvýkrát prihodí aj vám – dôležité je, ako inak, komunikovať. Spoločným zvládaním jednoduchých kríz v kuchyni si s partnerom vypestujete spôsob komunikácie, ktorý môžete využiť aj pri iných problémových situáciách.

5. Nové recepty

Dve hlavy sú viac ako jedna – trápili ste sa aj vy, aké jedlo navariť alebo čo pridať do omáčky, aby bola chutnejšia? Experimentujte so zásobami svojich kuchynských skrinok a nebojte sa miešať ingrediencie podľa návrhov partnera.

Začať spoločné varenie môže byť aj ťažké, to chápeme. Najmä ak máte v kuchyni svoj systém, ktorý ten druhý nechápe. Je dôležité dať partnerovi pocítiť, že vám len nezavadzia a zapojiť ho aj naozaj do prípravy jedál. Napríklad na začiatok len krájaním a ochutnávaním, časom to už pôjde samo 🙂

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *