Černicové smoothie, ktoré vás postaví na nohy!

Ovocné smoothie sa stali obľúbenými nápojmi nielen pre športovcov, ale aj pre ľudí, ktorí si radi doprajú raz za čas poriadnu vitamínovú bombu. Černicové smoothie je na prípravu veľmi jednoduché. Okrem toho, vás jeho príjemná chuť postaví na nohy a dodá vášmu telu potrebnú energiu.

Krásne sfarbený kokteil je okrem energickej bomby aj plný vitamínov. Černice obsahujú poriadnu dávku vitamínu C. Sú výborné ak potrebujete zlepšiť svoju krv. Černice obsahujú veľa železa, ktoré práve pozitívne podporujú tvorenie krvi. Černice obsahujú tiež vlákninu, draslík, železo, horčík, vápnik či kyselinu listovú, ktorá podporuje delenie buniek. Vláknina reguluje cukor v krvi a znižuje hmotnosť aj cholesterol. Horčík zase podporuje správnu funkciu svalov a nervov, zmierňuje prejavy stresu a depresie a prispieva k zdravým zubom.

Čerstvé ovocie alebo šťava sa môže použiť pri liečbe nachladenia, pri vysokých teplotách či dokonca pri zväčšenej štítnej žľaze. Dobrá je tiež proti kašľu a zachrípnutiu. Presvedčili sme vás, prečo si pripraviť černicové smoothie? Tak poďme na to!

Na černicové smoothie budeme potrebovať :

  • 100 g černíc
  • 3 dl vody
  • 1 banán
  • 1 Čl škorice
  • 2 Pl ovsených vločiek
černicové smoothie

Ako na to:

Nerobili ste nikdy smoothie drink? Tento recept na černicové smoothie si zamilujete. Je mega rýchly a mega chutný. Všetky ingrediencie: umyté černice, na kolieska nakrájaný banán, škoricu, vodu a ovsené vločky vložíme do nádoby a ponorným mixérom alebo mixérom na smoothie dôkladne rozmixujeme, až kým nám nevznikne hladká hmota. Voilá, energizujúce černicové smoothie je hotové. Dobrú chuť.

Páči sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku ? Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *