ČlánkyMagazínTopZdravie

Jesenná nádcha u detí

Nádcha je ochorenie, ktoré sa u detí vyskytuje najčastejšie. S touto chorobou sa môžeme stretnúť v jesenných a zimných mesiacoch. Najviac rizikové sú deti, ale aj dospelí, ktorí majú zníženú obranyschopnosť, či už stresom alebo zlou životosprávou. Nádchu spôsobujú vírusy, ktoré sa prenášajú vzduchom, od chorej osoby. Proti tejto nepríjemnej chorobe, ktorá so sebou prináša upchaný nos, kýchanie, kašeľ, zvýšenú teplotu, hnačku alebo vracanie, pomáha starý osvedčený prostriedok, domáca slepačia polievka.

Uvaríme silnú slepačiu polievku, s množstvom zeleniny. Najlepšie by bolo, ak by ste použili čerstvú sliepku, ktorú povaríme na slabom ohni. Počas varenia je vhodné výpary z tejto polievky inhalovať. Slepačiu polievku podávame mierne vychladenú.

S nádchou sa trápia aj naši najmenší. V prípade nádchy u novorodencov je vhodné, ak celú miestnosť zaplníte rumančekovou vôňou. Keďže takéto malé dieťatko nedokáže inhalovať, účinné látky tejto byliny môže prijať prostredníctvom normálneho dýchania. Rumančekovú vôňu docielite, ak litrom horúcej vody zalejete hrsť kvetov rumančeka kamilkového. Takto pripravenú nádobu položíme vedľa detskej postieľky. Taktiež môžete do rumančekového lúhu namočiť aj uteráky a vyžmýkané ich rozvešať po izbe.

Autor: Dads

Zdroj: Franziska von Au: Domáce recepty proti rôznym chorobám: Receptúry z babičkinej truhlice

Ilustračné foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *