PR články a tlačové správy

Lidl tip: Taliansko na vašom tanieri

Mnohí z nás milujú taliansku kuchyňu. Špagety, rizoto, lazane, pizza, talianska paradajková polievka, tiramisu… Úžasné talianske chute, ktoré voňajú morom a spomienkami na dovolenku. More je síce trochu ďaleko, ale talianske špeciality si môžeme pripraviť aj doma. Stačí zájsť do najbližšej predajne Lidl a vybrať si originálne talianske produkty za výhodné ceny.

 Acentino BiancoACENTINO – pod touto značkou sa skrýva originálny kvasný vínny ocot vyrobený z bieleho alebo červeného vína vhodný na prípravu rôznych druhov šalátov z čerstvej zeleniny a omáčok. Dostanete kúpiť tri druhy – Bianco, Roso a Balsamico di Modena I.G.P. (chránené zemepisné označenie pôvodu), ktorý prekvapí vaše chuťové poháriky zrelosťou a intenzívnou balzamikovou chuťou.

Cena: 1,29 € / 500 ml, Lidl

Grana padanoGrana padano struhany - smallLovilio Grana Padano je pravý taliansky tvrdý syr s charakteristickou výraznou chuťou a arómou špičkovej kvality. Vychutnať si ho môžete na cestovinách, rizote, v zapekanej zelenine, na paradajkovej polievke – skrátka všade tam, kde má miesto chutný syr. Môžete si ho nakrájať, nastrúhať nadrobno, alebo z neho pripraviť hoblinky. Zaneprázdnených domácich kuchárov určite poteší, že syr Grana Padano dostanete kúpiť aj strúhaný.

Cena: 3,99 € / 200 g, Lidl,

1,49 € / 100 g (strúhaný), Lidl

Lovilio Mascarpone - smallLovilio Marcarpone je čerstvý lahodný taliansky syr zo smotany, ktorý netreba osobitne predstavovať. Všetci labužníci s maškrtným jazýčkom ho poznajú ako krémový základ pre obľúbený tradičný taliansky dezert Tiramisu, ktorý sa u nás už celkom udomácnil.

Cena: 1,49 € / 250 g, Lidl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *