Najobľúbenejší terasový nábytok súčasnosti? Skúste lounge nábytok

Zvaliť sa na pohodlné kreslo, ukryť sa v tieni, vychutnať si miešaný nápoj či šálku kávy a užívať si pohodičku. Tak vyzerá dokonalá predstava o príjemnom letnom dni mnohých hostí – či už v hoteli, bistre, kaviarni, alebo reštaurácii. Ako im však takýto komfort dopriať?

Obľúbené materiály

Stále populárnejším a čoraz obľúbenejším riešením je lounge nábytok špeciálne určený pre letné terasy. Čím je výnimočný? Okrem prvotriedneho komfortu dopraje hosťom pohodlie vďaka nižšie položenému posedu a možnosti sa príjemne oprieť. Medzi najpoužívanejšie materiály pri výrobe lounge nábytku patríratan, čoraz väčšiu popularitu však majú kovové alebo drevené konštrukcie stoličiek doplnené o čalúnené vankúše a stoličky s kovovou konštrukciou vypletanou taxtilenovými výplňami.

Ide však o umelý ratan, ktorý je výrazne odolnejší ako prírodný – ten je náchylný na praskanie a horšie znáša i vrtochy počasia. Na prvý pohľad je však umelý ratan na nerozpoznanie od toho prírodného. Tiež je nenáročný na údržbu – stačí ho pretrieť mokrou handričkou alebo ho iba ostriekať záhradnou hadicou a nechať uschnúť. A vo väčšine prípadov býva dodávaný aj s pohodlnými matracmi.

Čalúnený nábytok na terasu?

Túžite, aby sa u vás na terase hostia cítili ako v pohodlnej obývačke? Okrem ratanu sa lounge nábytok vyrába aj zo špeciálnych materiálov, ktoré dokážu odolať nástrahám vonkajšieho používania. Jedným z nich je aj rychloschnúci materiál Sunbrella, vďaka ktorému môžete čalúnený nábytok nechať na terase za každého počasia. Jeho súčasťou je špeciálna pena, ktorá rýchlo prepúšťa vodu, vďaka čomu je sedenie použiteľné a najmä suché aj po letnom lejaku.

Čalúnený lounge nábytok je neuveriteľne pohodlný – okrem kresiel, môžete na terasu kúpiťaj pohovky, priestranné sedačky či polohovateľné ležadlá. Tie ocenia najmä hotely a plážové bary. Takýto nábytok väčšinou disponuje odolnou kovovou či hliníkovou konštrukciou so špeciálnym lakom, ktorý dokáže odolať korózii.

Myslíte nielen na dizajn, ale aj funkčnosť

Ak ste sa rozhodli pre lounge nábytok, okrem dizajnu by ste mali myslieť aj na jeho funkčnosť. Veľké pohodlné kreslá odporúčame používať najmä hotelom, plážovým barom či reštauráciam s terasou vo vlastnom dvore – teda podnikom, ktoré sa nemusia obávať o to, ako nábytok z terasy uskladniť na noc.

Naopak, ak prevádzkujete podnik v centre mesta, kde je zvykom nábytok z terasy na noc zložiť, skvelým riešením sú stohovateľné ratanové stoličky so sedákom. Pri výbere lounge nábytku tiež myslite na to, aby sa jednotlivé kúsky dali prispôsobiť nerovnému povrchu – elegantným riešením sú skrutky, ktoré môžete výškovo nastaviť.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *