Trojka z kuchyne: Ondrej Kandráč

Skvelý sympatický hudobník, vďaka ktorému mnohí znovu našli lásku k slovenskému folkóru a ľudovkám. Ondrej Kandráč popri hudbe prerazil aj na televíznych obrazovkách a jednoznačne patrí medzi známych Slovákov, o tom niet pochýb. Úspechy má Ondrej aj so svojou kapelou Kandráčovci, patria medzi najžiadanejšie hudobné skupiny.

Okrem hudobného talentu sa však môže spevák pochváliť aj svojou krásnou rodinkou – s manželkou Erikou majú spolu dve deti a momentálne sú v radostnom očakávaní tretieho potomka.

Čo sa vám v mysli ako prvé vynorí, ak sa povie meno Ondrej Kandráč? My ho vidíme s husľami a slákom v rukách. Vymení občas husle za varešku, alebo v kuchyni radšej uvoľní miesto svojej manželke?

Napovedia vám jeho odpovede v našej rubrike.

Aká je Vaša najobľúbenejšia a najvyužívanejšia surovina v kuchyni?

Jednoznačne sú to zemiaky. Aj keď odpovedať by mala skôr moja manželka, ktorej kráľovstvo kuchyne a gastronómie u nás doma právom patrí. Všímam si však, že zemiaky nesmú chýbať pri žiadnej chuťovke u nás doma – začínajúc mojím najobľúbenejším vyprážaným syrom a končiac dobrým hovädzím steakom.

Bez akej kuchynskej pomôcky by ste si nevedeli predstaviť varenie?

Asi sú to tie najzákladnejšie – doska na krájanie a hlavne dobre nabrúsený nôž. A niekedy aj dobre nabrúsený jazyk 🙂

Spomínate si, že by ste ako dieťa mali voči nejakému jedlu averziu? Pretrváva dodnes?

Ako dieťa som neznášal paradajkovú polievku so syrom. Všetko sa však zázračne zmenilo po svadbe. Manželka robí fantastickú paradajkovú polievku, ktorá chutí inak ako tá z mladých liet. Možno preto, že je robená s láskou a z domácich ingrediencií. Nuž raz darmo – láska ide cez žalúdok….

Toto bol Ondrej Kandráč v našej rubrike. Zaujímajú vás odpovede ďalších známych Slovákov? Pozrite si našu Trojka z kuchyne.

Ak máte svoj tip, koho by sme mali osloviť, napíšte nám ho do komentára alebo na náš Facebook.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *