Dezerty a múčne jedláRecepty

Veľkonočné citrónové muffinky

Citróny či pomaranče – výborné ovocie, ktoré sa hodí do múčnikov a dezertov. Sladké a vláčne cesto tieto citrusy výborne prevoňajú a dajú im zaujímavú chuť. Skúsili sme teda upiecť citrónové muffinky. Dokonalé, malé a vláčne košíčky, ktoré jednoducho musíte vyskúšať a ochutnať. Ak máte radi sladkú chuť obohatenú o citrusovú exotiku, tak smelo do toho! A len tak mimochodom, hodia sa aj na Veľkú noc, ak neviete, čo na tieto sviatky upiecť 😉

Na veľkonočné citrónové muffinky budeme potrebovať: 

  • 125 g masla
  • kôra z 1 citróna
  • 2 Pl citrónovej šťavy
  • 100 g kryštálového cukru
  • 1 vanilkový cukor 
  • 1 vajíčko
  • 120 g polohrubej múky 
  • 1 Čl prášku do pečiva
  • 50 ml mlieka 

Ako na to:

Vyhrejeme si rúru na 190 °C a pripravíme si plech na muffiny, ktorý vystelieme farebnými papierovými košíčkami.

Nachystáme si misku, do ktorej si dáme nakrájané zmäknuté maslo a strúhanú citrónovú kôru. Ingredience spolu dobre premiešame a pridáme kryštálový a vanilkový cukor a opäť maslovú zmes dôkladne premiešame. Následne primiešame vajíčko.

Preosejeme si múku. Polovicu múky a prášok do pečiva a primiešame do maslovej zmesi. Znova premiešame a prilejeme mlieko. Na záver pridáme aj druhú polovicu múky, citrónovú šťavu a znova dôkladne premiešame. Hotovým cestom naplníme košíčky cca do ¾. Citrónové muffinky pečieme vo vyhriatej rúre približne 20 minút. Hotové, upečené muffiny necháme vychladnúť. Ozdobiť ich môžeme cukrovou polevou, ktorú si pripravíme zmiešaním vaječného bielka a preosiateho práškového cukru. Pre tematickosť polevu môžeme prerozdeliť a zafarbiť potravinárskou farbou. Vtedy budú citrónové muffiny dokonalo veľkonočné.

Rovnako môžete ozdobiť muffinky aj krémom z mascarpone. Stačí do mascarpone pridať pár kvapiek citrónovej šťavy, trošku kôry a vanilkový cukor. Všetko dobre spolu zmiešame a pomocou cukrárskeho vrecka citrónové muffinky ozdobíme. Voilá, veľkonočné citrónové muffiny sú hotové, dobrú chuť a krásne sviatky!

citrónové muffinky

Páčil sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 😉 Do komentára nám napíšte, ako vám veľkonočné citrónové muffiny podľa nášho receptu chutili. Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *