ČlánkyMagazínZdravie

Zvíťazte nad bolesťou hlavy

Bolesť hlavy zažil hádam každý z nás. Ide o nepríjemnú reakciu na vnútorné alebo vonkajšie podnety. Existuje viacero príčin bolesti. Každá môže navyše pôsobiť v rôznych intenzitách.

Bolesť hlavy môže byť prechodná alebo trvalá. Závažné bolesti hlavy nazývame migrény. Lieky síce v mnohých prípadoch pomáhajú, no spôsobujú ťažkú gastritídu. Vyliečiť bolesť hlavy sa dá aj pomocou prírodných zdrojov.

Voda – Voda je veľmi dôležitá pri liečbe bolesti hlavy. Ak dostáva telo dostatočné množstvo tekutín, väčšina toxínov sa vylúči močom, stolicou alebo potom. Voda taktiež pomáha pri regulácií teploty nášho tela prostredníctvom zložitého systému v mozgovom kmeni. Každý človek potrebuje individuálne množstvo tekutín. Závisí to od váhy a celkového zdravotného stavu.

Káva – Silná šálka kávy vám tiež môže pomôcť. Vďaka kofeínu, ktorý sa v káve nachádza, sú stimulované nervové zakončenia, ktoré vysielajú signál, čo sa prejavuje ako bolesť hlavy.

Čaj – Čaj obsahuje tanín, ktorý pomáha pri bolesti hlavy podobným spôsobom ako káva.

Ginkgo biloba – Klinické štúdia ukázali, že táto liečivá rastlina veľmi výrazne pomáha pri pacientoch trpiacich demenciou a chronickou bolesťou hlavy.

Banán – Banán vďaka vysokému obsahu horčíka dokáže úspešne liečiť bolesť hlavy. Ak trpíte bolesťami pravidelne, mali by ste do svojich raňajok zahrnúť aj banán.

Limonáda – Pohár čerstvej limetkovej šťavy alebo malinovky s vysokou koncentráciou soli môže vyliečiť ťažkú bolesť hlavy takmer okamžite.

Jablko – Ak vaše každodenné raňajky obohatíte o jablko, budete tak veľmi úspešne bojovať proti stresu a bolestiam hlavy. Jablká totiž obsahujú bioflavonoidy, ktoré pomáhajú pri znižovaní krvného tlaku a tým znižujú aj výskyt bolesti hlavy.

Čierne korenie – Či už v práškovej forme alebo v zmesi so zeleninou, môže vyliečiť bolesť hlavy. Toto korenie obsahuje kapsacín, ktorý môže zvýšiť prahovú úroveň hlavy.

Mlieko – Teplé mlieko má upokojujúce účinky pre našu nervovú sústavu. Ak vás pochytí prudká bolesť hlavy, môžete si vziať pohár mlieka, do ktorého pridáte trochu cukru.

Tieto potraviny spolu s dostatočným odpočinkom a správnou výživou môžu veľmi výrazne znížiť výskyt bolesti hlavy.

Autor: Dads
Zdroj: healthcave.com
Ilustračné foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *