Aké jedlo sa hodí k cideru?

Je bežné, že v dobrej reštaurácii vám k jedlu dokonale spárujú aj víno. Rozmýšľali ste však nad tým, k akému jedlu sa hodí cider? Osviežujúci jablčný nápoj prišiel na náš trh vlani a obohatil tak ponuku nápojov, ktoré si môžeme vychutnať počas teplých jarných a letných dní. K akému jedlu však cider servírovať?

„Cieľom je zdôraznenie základných chutí a zároveň vytvorenie harmónie pre výslednú chuť. Dokonca aj zdanlivo nezlučiteľné prvky môžu vytvoriť prekvapivú súhru,” hovorí o párovaní chutí cideru Kingswood Ján Píry. Základom je podľa neho nebáť sa vyskúšať nové veci a experimentovať. „Môžete podporiť základ cideru podobne štruktúrovanou chuťou jedla alebo ju naopak postaviť do opozície,” vysvetľuje. Práve cider je podľa odborníkov pre hľadanie spriaznených chutí ako stvorený. Od apríla prichádza na trh nová verzia cideru, a to cider Kingswood Dry. „Keď sa ho napijete prvýkrát, napadne vám: suché bublinky…a práve vďaka suchej aróme sa skvele hodí k ťažším mäsovým jedlám a slaným francúzskym koláčom nazývaným “quiche”. Jemná chuť zeleného jablka, ktorá pomaly dozrieva na jazyku, dá vyniknúť aj mäkkým syrom typu camembert,” približuje Ján Píry. V tomto spojení je podľa neho výsledná chuť plná a dominuje jej decentná horkosť.

Prirodzene osviežujúci sladší Kingswood Rosé napríklad jednoznačne podporí aj chuť údeného lososa. „Budete prekvapení, ako sa vám pri jedle jemné jablkové tóny cideru premenia na zrelé jablko,” hovorí Ján Píry. Ak hľadáme k cideru dezert, odporúča zvoliť jablkový závin – jabĺk totiž nikdy nie je dosť!

Osviežujúci jablčný nápoj Kingswood prináša svojim fanúšikom dve nové príchute už počas tohtoročnej jari. Po úspechu klasickej verzie si budú môcť spotrebitelia pochutiť od apríla aj na verziách Dry a Rosé. Suchší variant Kingswood Dry osloví tých, ktorí majú radi suché a polosladké vína. Má o 40 % menej cukru ako Kingswood Original a vďaka tomu lepšie vynikne aróma šťavnatého zeleného jablka. Kingswood Rosé vyniká naopak osviežujúcou chuťou a výraznou vôňou červeného jablka. Kingswood ako jediný z bežne dostupných ciderov na Slovensku neobsahuje žiadne chemické konzervanty, umelé arómy, sladidlá alebo farbivá. Vhodný je aj pre celiatikov. Spotrebitelia si od apríla budú môcť okrem 0,4 l fľašky kúpiť Kingswood aj v plechovke s objemom 0,33 l.

Prečítajte si aj:

One thought on “Aké jedlo sa hodí k cideru?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *